Regióny Nitra Nové Zámky

Projekty verejnosti v Nových Zámkoch môžu získať podporu z participatívneho rozpočtu

Ilustračné foto Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

NOVÉ ZÁMKY – Obyvatelia a organizácie v Nových Zámkoch majú už iba niekoľko dní na to, aby sa so svojimi projektmi uchádzali o zdroje z participatívneho rozpočtu mesta. Ako informovala radnica, posledný termín na prihlásenie je 31. januára.

Samotné podávanie a schvaľovanie projektov má svoj harmonogram. V priebehu februára bude mesto posudzovať realizovateľnosť prihlásených projektov. Následné verejné zvažovanie a hlasovanie sa bude konať od 1. do 17. marca. “Do 19. marca budú vyhlásené podporené projekty. K ich realizácii potom dôjde v termíne od 20. marca do 30. novembra 2024,” vysvetlil mestský úrad.

O financie z participatívneho rozpočtu sa môžu uchádzať projekty, ktoré budú slúžiť obyvateľom Nových Zámkov a prispejú k zlepšeniu kvality života v meste. “V poradí šiesty ročník participatívneho rozpočtu opäť pomôže komunitám aktívnych občanov. V predchádzajúcich rokoch slúžili jeho zdroje najmä na zveľadenie verejného priestoru, organizovanie kultúrnych podujatí a iné verejnoprospešné akcie,” doplnila radnica.