Regióny Nitra Top

OBROVSKÁ TRAGÉDIA RODINY! Prečo budúci lekár Bruno ZABIL mladšieho brata? Susedia PREHOVORILI o desivých DETAILOCH

Brutálny útok neprežili dvaja ľudia, ďalší dvaja skončili v nemocnici. ZDROJ: FB/Mesto Šaľa

ŠAĽA – Prípad, ktorý otriasol celým Slovenskom. Po tom, čo len 23-ročný študent medicíny Bruno brutálne napadol svojich rodičov a mladšieho brata, sa vynárajú na povrch stále nové skutočnosti. Tentoraz o navonok úplne normálnej rodine prehovorila ich suseda.

Nebolo ani pol 6 ráno, keď sa v pondelok v šalianskej mestskej časti Veča začalo ozývať niekoľko sirén. Pri jednej z bytoviek na ulici Hollého našli miestni ležať bezvládne nahé mužské telo. Až neskôr sa ukázalo, že táto tragédia je oveľa desivejšia, ako si mnohí na začiatku mysleli.

„V pondelok v čase asi o 5.26 hod. polícia v Šali prijala oznámenie o tragickej udalosti v Šali-Veči. Na mieste prebiehala obhliadka miesta činu a vykonávali sa neodkladné a neopakovateľné procesné úkony, preto nie je možné v tejto chvíli poskytnúť bližšie informácie,“ povedala v pondelok policajná hovorkyňa Jana Šinková.

Dvaja zranení a dvaja mŕtvi

Mladý študent medicíny Bruno († 23) mal z doteraz nezistených príčin dobodať brata Rubena († 17), mamu Katarínu (50) a otca Norberta (49). Následne mal vyskočiť zo 7. poschodia.

Čo sa mohlo odohrávať v hlave medika Bruna, keď sa s nožom v ruke, v pondelok krátko pred pol šiestou ráno, vrhol na svojich najbližších, si susedia nevedia vysvetliť. Podľa nich bola rodina mimoriadne slušná. Nikdy predtým žiaden konflikt nezaregistrovali.

„Od skorého rána tu bolo niekoľko policajných áut i sanitky, vôbec som netušil, čo sa stalo. Počul som ráno krik, potom sa dvere na štvrtom poschodí otvorili a vyletel z nich mladík,“ opísal desivé udalosti pre Nový Čas sused, ktorý je stále v šoku. A to ešte netušil, aká tragédia sa práve mala odohrať.

Podľa najnovších informácií mala záchranárov zavolať pobodaná matka Bruna, ten mal následne bodnúť do hrudníka aj otca a potom brata Rubena. Mladší súrodenec, žiaľ, ťažkým zraneniam podľahol. Malo sa tak dokonca stať v čase, keď ešte spali. Bruno mal následne vyjsť na siedme poschodie a z okna na medziposchodí vyskočiť aj cez sieťku okna. Bol namieste mŕtvy.

“Bola to slušná rodina”

„Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby Slovenskej republiky vyslalo na základe hovoru na tiesňovú linku 155 tri ambulancie do bytového domu v Šali,“ napísali záchranári na sociálnej sieti. Neskôr informovali, že dve osoby neprežili. Rodičov transportovali do nemocníc v Nitre a v Galante s poranením hrudníka. Obaja sú mimo ohrozenia života.

Rodina sa do paneláku nasťahovala zhruba pred štyrmi rokmi z Popradu. Podľa mestskej polície malo ísť o slušnú, bezproblémovú rodinu. „Oni boli veľmi slušná rodina, taká vzdelaná. Mama Katarína je učiteľka, otec je na invalidnom a ešte chodí pracovať do Nitry ako kuchár. Ten starší syn im študoval medicínu v Nemecku a mladší študoval jazyky. To je strašné, čo sa stalo. Asi mu preplo alebo čo,“ povedala pre portál suseda, ktorá rodinu stretávala. „Oni išli len domov a do práce, veľmi sa s nikým nestretali,“ uzavrela.

Kolegovia sú v šoku

Katarína pracuje ako učiteľka na základnej škole v Galante. Celý tamojší pedagogický zbor je v šoku. „Je to obrovská tragédia, ani neviem, čo mám povedať. Od rána na to myslíme, aj kolegyne. Veľmi s našou kolegyňou súcitíme, myslíme na ňu a veríme, že sa medzi nás čo najskôr vráti,“ povedal riaditeľ školy Ľubomír Rokos.

„Bola to milá kolegyňa, ktorá učila slovenčinu, no neprichádzali sme veľmi do kontaktu. To, čo sa stalo, je neuveriteľné a nepredstaviteľné. Žijeme akúsi nervóznu, neprajnú a ťažkú dobu,“ dodal riaditeľ školy.