Regióny Nitra

Nitriansky kraj chystá nové investície, poslanci schválili financie na projekty

Ilustračné foto. ZDROJ: fb Polícia Sr

NITRA – Nitriansky samosprávny kraj (NSK) pripravuje viaceré investície smerované do škôl, sociálnych služieb i dopravy. Krajskí poslanci už na prípravné práce na projektoch vyčlenili na svojom februárovom rokovaní vyše 660.000 eur.

Ako vyplýva zo schváleného materiálu, kraj pripravuje prestavbu a modernizáciu viacerých budov stredných škôl v Nitre a v Šali. Internáty v Dvoroch nad Žitavou a v Zlatých Moravciach majú byť zasa prestavané na nájomné byty. “Financie vyčlenené z rozpočtu pôjdu na prípravu projektových dokumentácií,” uviedol Úrad NSK.

V štádiu prípravy dokumentácie je aj projekt na Regionálne centrum integrovanej starostlivosti v štúrovskej poliklinike a zámer na vybudovanie dvoch zariadení sociálnych služieb v Dolných Lefantovciach. Poslanci vyčlenili z rozpočtu kraja peniaze aj na usporiadanie pozemkov pod rímskym táborom v Iži, na sanáciu cesty pri obci Žirany a tiež na prípravu projektovej dokumentácie vrátane právoplatného stavebného povolenia na okružnú križovatka a polyfunkčný objekt v nitrianskej mestskej časti Mlynárce.