Regióny Nitra Topoľčany Top

FOTO DESIVÁ SMRŤ Mladý PODNIKATEĽ Šimon zomrel v PREKLIATY deň! Čo sa stalo? Mrazivé SLOVÁ otca

Motocyklista Šimon (†25) prišiel o život na horskom priechode Havran. Zdroj: FB/Odťahovka Topoľčany,

RADOŠINA – Ten deň sa zapísal do histórie ako jeden z najtragickejších na slovenských cestách. V priebehu pár hodín 13. septembra totiž došlo k trom vážnym nehodám, pri ktorých vyhaslo až šesť ľudských životov. Domov k svojej rodine sa už nevrátil ani 25-ročný motorkár Šimon. Zo slov jeho otca sa tisnú slzy do očí. Ako podnikatelia živili rodiny s deťmi, jazdu na “vražednej motorke” synovi zakázať nedokázali. 

K fatálnej kolízii motocyklu a dodávky došlo na horskom priechode Havran, kúsok od obce Radošina v okrese Topoľčany. Podľa vyjadrenia polície, vodič motocykla Yamaha pravdepodobne pri prejazde zákrutou prešiel do protismeru, kde sa zrazil s dodávkou. O život mladého motorkára bojovala posádka RZP aj leteckí záchranári, žiaľ, čelná zrážka mu bola osudnou. Vodič dodávky z nehody vyviazol bez zranení. Okolnosti havárie vyšetruje polícia.

Nehoda sa stala približne dva kilometre pred obcou Radošina v smere od Piešťan. Zdroj: FB/Polícia SR – Nitriansky kraj

Rodinné podnikanie a jazda na vražednej motorke

Šimonov otec prehovoril na sociálnej sieti, kde reagoval na diskutujúcich hodnotiacich okolnosti nehody. “Prežívame najťažšie obdobie v živote. Boli sme šesťčlenná veriaca rodina. Šimon bol najstarší. Podnikali sme spolu, zamestnávali, živili ďalšie rodiny, rodiny, ktoré majú tiež deti, ” píše otec Juraj.

“Neberiem nikomu názor, hodnotenie na život a ani na naše nešťastie,” pokračuje s tým, že zaručene jeho syn neublížil nikomu zámerne.

“Nedokázali sme mu zabrániť, zakázať, alebo inak zamedziť jazdu na tej vražednej motorke. Bohužial, stalo sa. A my nikoho neviníme ani za Vaše názory,” dodáva otec s tým, že motorka nebola ani jeho ani synova.

Polícia nehodu dokumentovala do neskorých večerných hodín. Zdroj: FB/Odťahovka Topoľčany

Tragický deň, bábätko prišlo o celú rodinu, zomrel i ďalší vodič

Tragédie na cestách, v stredu, 13. septembra, zvrátili osudy aj ďalších rodín. Najvážnejšia dopravná nehoda, pri ktorej zomreli štyria členovia poľskej rodiny, sa stala na diaľnici D1. Po náraze do stromu zomreli mama († 35), otec († 35), dcérka († 4) a babka († 62). Prežilo iba 5-mesačné bábätko.

Náraz do stromy neprežili štyria ľudia, z toho jedno dieťa. ZDROJ: FB/Polícia SR – Trnavský kraj

Ďalšia smrteľná nehoda sa stala v centre mesta Trnava. Pri zrážke dvoch osobných áut sa zranili tri osoby. 38-ročný vodič jedného z nich vážnym zraneniam o niekoľko hodín v nemocnici podľahol.

Tragický koniec mala aj dopravná nehoda v centre Trnavy, kde sa zrazili dve autá. ZDROJ: FB/Polícia SR – Trnavský kraj

Jazdite opatrne, jesenné počasie prináša riziká

Polícia v súvislosti s vážnymi nehodami apeluje na vodičov, aby prispôsobili rýchlosť a spôsob jazdy svojim schopnostiam a stavu vozovky. “Počasie už prechádza do jesennej fázy a okrem mokrej vozovky nás už ráno môže na ceste do práce sprevádzať aj hmla. Dbajte preto na správne osvetlenie vozidla a zmeňte spôsob a rýchlosť jazdy. Taktiež vyzývame chodcov a cyklistov, aby sa zvýraznili reflexnými prvkami,” uvádzajú ochrancovia zákona.