Regióny Nitra Top

ŽIAČKA zažila PEKLO v autobuse! Muž ju sexuálne ZNEUŽIL, obchytkával aj bozkal: Nebola to jeho prvá obeť

Ilustračné foto. Zdroj: TASR, Polícia SR

NITRA – Traumatický zážitok si z cesty v autobuse odnieslo ani nie 15-ročné dievča, ktoré obťažoval päťdesiatnik. Školáčku obchytával na intímnych miestach aj ukazoval jej fotku penisu. Stalo sa to vlani v marci v Nitre, teraz súd za zločin sexuálneho zneužívania mužovi vymeral podmienečný trest.

Incident, o ktorom informoval portál My Nitra, sa začal začal na nitrianskej autobusovej stanici, približne o ôsmej večer. Dievča čakalo na autobus do blízkej dediny. Muž sa jej prihováral s otázkami, či má frajera, či fajčí, pije, koľko má rokov, či mala sex. „Následne si k nej prisadol v autobuse, kde jej počas jazdy ukazoval fotky v telefóne, medzi ktorými bola aj fotka jeho penisu,“ uvádza sa v rozsudku, ktorý pred niekoľkými dňami vyniesol Okresný súd v Nitre.

Päťdesiatnik tínedžerke hovoril, že je pekná, chválil jej vlasy. „Chytal ju za stehno, v rozkroku za jej intímne miesta, za prsia, potom ju držal za ruku, ktorú jej občas bozkával, chytal jej pery, hoci vedel, že je maloletá,“ píše sa v rozsudku.

Dostal podmienku a viacero príkazov a opatrení

Podľa verdiktu obžalovaný „iným spôsobom sexuálne zneužil osobu mladšiu ako pätnásť rokov“. Za zločin sexuálneho zneužívania dostal trest odňatia slobody na tri roky. Do väzenia muž nenastúpi, päť rokov bude v skúšobnej dobe. Na jeho správanie bude dohliadať súdny úradník.

Muž sa jej zároveň musí písomne ospravedlniť a má zákaz sa k nej priblížiť. Taktiež dostal príkaz podrobiť sa psychoterapii alebo zúčastniť sa na psychologickom poradenstve. Súčasťou opatrení je aj zákaz požívať alkoholické nápoje a iné návykové látky počas skúšobnej doby.

Odsúdili ho aj pred rokom

Mladé dievča nebola jeho jediná obeť. Ako píše portál, obžalovaného okresný súd podmienečne odsúdil aj vlani, a to pre pre prečin nebezpečného vyhrážania. V bistre na autobusovej stanici vulgárne nadával čašníčke. „Opakovane povedal, že ju zabije, že ju za…, pričom toto svoje konanie v minulosti pravidelne opakoval a už sa T. X. vyhrážal, že ju pripraví o život,“ uviedol súd.