Regióny Nitra Nové Zámky Top

ZÁHADNÉ ZMIZNUTIE Tibor OSLÁVIL meniny a urobil veľkú CHYBU! Zúfalá sestra prosí o pomoc: Našli po ňom iba TOTO, nevideli ste ho?

Ilustračné foto. Zdroj: FB/Polícia SR, regiony.sk

ŠURANY – Tibor Gucký (74), ktorý sa stratil za zvláštnych okolností, je nezvestný už dva mesiace. Márne po ňom pátral aj vrtuľník. O tom, čo sa dialo pred jeho zmiznutím, a prečo ho krátko predtým predviedli na policajnú stanicu, prehovorila jeho sestra Oľga.

Tibora naposledy videli ešte 11. novembra popoludní v Šuranoch, kam odišiel z Lipovej, kde býva. Jeho bicykel sa našiel pred mestskou poliklinikou. Odvtedy sa nikomu neozval. “Nie je senilný, netrpí ani žiadnou psychickou poruchou, aby sa nevedel vrátiť domov,” hovorí pre portál My Nové Zámky jeho sestra Oľga, ktorá zároveň prosí o pomoc pri pátraní po bratovi.

V deň zmiznutia sa stretol so skupinou osôb na autobusovej zastávke v Šuranoch pri supermarkete. Išlo o bezdomovcov. “Išla som potom za nimi, pýtala som sa ich, čo sa dialo. Môj brat jedného z nich poznal, v obchode im kúpil víno. Deň predtým mal meniny, tak si spolu ešte vypili. To bola veľká chyba, lebo popíjať na verejnom priestranstve je zakázané,” spomína sestra nezvestného.

Keďže konzumáciou alkoholu porušil zákaz, mestskí policajti Tibora predviedli na policajnú stanicu. “Údajne si mysleli, že aj môj brat je bezdomovec, len z iného mesta. Nevedel totiž preukázať svoju totožnosť,” opisuje s tým, že jej brat odišiel z domu bez dokladov. Mestská polícia pre portál potvrdila, že muž nemal doklad ani peniaze na pokutu. Po overení totožnosti ho riadne prepustili a odišiel.

Nasadili aj vrtuľník

Zmiznutie muža nahlásila rodina na polícii až o niekoľko dní (16. novembra). To, že Tibor zrejme dlhšie nebol doma, zistila starostka Lipovej. “Syn mu objednal obedy a asi tri dni si ich neprebral. Starostka bola znepokojená, lebo to nie je bežné,” vysvetľuje sestra nezvestného. “Deň predtým dostal dôchodok. Zisťovala som teda, či ho niekto nezobral, aby sa k tomu dôchodku dostal, no poštárka mi vysvetlila, že ho vydáva len osobne do rúk,” zamýšľa sa jeho sestra.

Galéria
Zdroj: FB/Pohotovostný pátrací tím
Zdroj: FB/Pohotovostný pátrací tím
Zdroj: FB/Pohotovostný pátrací tím
Zdroj: FB/Pohotovostný pátrací tím
navigate_before
navigate_next

Po tom, čo polícia vyhlásila pátranie, do terénu vyrazili desiatky ľudí. Šurany a okolie prehľadávali dobrovoľníci z Pohotovostného pátracieho tímu aj členovia policajnej kynológie a hipológie, kriminálky a poriadkovej polície. Prezreli polia aj vodné plochy, nasadili taktiež vrtuľník ministerstva vnútra, no neúspešne. “Nemáme informáciu, že by bol od vyhlásenia pátrania niekde videný,” skonštatovala polícia.

Popis nezvestného

Tibor Gucký má 74 rokov, štíhlu postavu, krátke vlasy a modré oči. Naposledy mal zarastenú tvár a pod pravým okom opuch. Nosí dioptrické okuliare. V čase zmiznutia mal oblečenú čiernu koženú bundu. Pri sebe mal zväzok kľúčov a drobnú finančnú hotovosť.

Nezvestný Tibor Gucký. ZDROJ: Polícia SR

Ak nezvestného uvidíte, alebo máte informácie, ktoré môžu pomôcť pri pátraní, ihneď volajte linku polície (158) a následne Záchranný Systém Slovensko – Pátranie po osobách +421 948 11 22 33.