Nitra

V Nitre bude počas plošného testovania k dispozícii 34 odberných miest. Na pomoc sa prihlásilo vyše 900 dobrovoľníkov

Zdroj: TASR / Roman Hanc

NITRA – Počas plošného testovania v Nitre bude k dispozícii celkovo 34 odberných miest. Ako informovala radnica, testovať sa bude v piatok (8. 1.) od 15.00 do 20.00 h, v sobotu a v nedeľu (9. – 10. 1.) od 8.00 do 17.00 h. „Pri plánovaní návštevy odberného miesta počas víkendu rátajte s predpokladanou obednou prestávkou testovacieho personálu od 12.00 do 13.00 h,“ upozornil mestský úrad.

Odberné miesta budú vo všetkých mestských častiach. Ľudia sa tak budú môcť otestovať v Starom meste, na sídliskách Klokočina, Chrenová, Čermáň a v častiach Zobor, Krškany, Mlynárce a Dražovce. Radnica zriadila aj tri infolinky. Ich telefónne čísla spolu s kompletným zoznamom odberných miest už magistrát zverejnil na sociálnej sieti.

Na plošné testovanie, ktoré bude v Nitre, sa do dnešného dňa prihlásilo viac ako 900 dobrovoľníkov. Testovanie sa bude v meste realizovať od 8. do 10. januára. Podľa slov viceprimátora Daniela Balka mestský úrad už v súčasnej fáze príprav nestihne všetkých kontaktovať. „Veľmi pekne všetkým ďakujeme za ochotu. Je to dobrý pocit vedieť, že máme stovky zodpovedných a aktívnych občanov ochotných pomôcť svojmu mestu a Slovensku. Teraz sa sústreďujeme na prípravu testovacích miest. Budeme však s týmito ochotnými ľuďmi stále počítať, pripravujeme testovanie aj na ďalšie dva víkendy,“ uviedol Balko.

Mesto má momentálne pripravených 34 odberných miest, ktoré budú vo všetkých mestských častiach. Ich počet by teoreticky mohol byť rozšírený o miesta, ktoré môžu zriadiť firmy. „Väčšie podniky, ktoré by si chceli vytvoriť vlastné testovacie miesta, by sa mali s touto žiadosťou obrátiť na Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Nitre. Mesto má testy len pre vlastné testovacie miesta,“ upozornil Balko.