Regióny Nitra Nové Zámky

V nemocnici v Nových Zámkoch spravili viac ako 600 testov na ochorenie COVID-19

Zdroj: TASR / Oliver Ondráš

NOVÉ ZÁMKY – Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) Nové Zámky zatiaľ uskutočnili viac ako 600 testov na ochorenie COVID-19. TASR o tom informoval hovorca nemocnice Ján Baček.

 

Novozámocká nemocnica v sobotu (18.4.) oznámila, že štyria zamestnanci z Kliniky vnútorného lekárstva I. boli pozitívne testovaní na ochorenie COVID-19. “Z následne zrealizovaných testov, ktorých výsledky priebežne prichádzajú, sú zatiaľ všetky negatívne. Kompletné výsledky budú známe v pondelok (20.4.),” uviedol hovorca nemocnice.

Ako ďalej doplnil, v nemocnici testujú aj ďalších zamestnancov nemocnice. “Priebežne testujeme skupiny zamestnancov, ktorí pracujú hlavne v nárazníkových červených zónach,” doplnil hovorca nemocnice.

Podľa jeho slov robí nemocnica testovanie zamestnancov a pacientov pri podozrení, nie vtedy ak majú klinické ťažkosti. “Ako došlo k nákaze štyroch zamestnancov je predmetom epidemiologického skúmania pracovníkov našej nemocnice a pracovníkov regionálneho úradu verejného zdravotníctva. Pracuje sa aj s variantom, že k nákaze došlo mimo nemocnice,” uviedol Baček.