Krimi Regióny Nitra Nové Zámky Top

ŠOK Žiak NICOLAS sa ZABIL pre ŠIKANU v škole! Desivé slová rodičov: TRÝZNILI ho ako prašivého PSA, učiteľka aj polícia to odmietli riešiť

Zdroj: Facebook, regióny.sk (ilustračné)

NOVÉ ZÁMKY – Roman (†15) z Parchovian zrejme nie je jediný žiak, ktorý spáchal samovraždu kvôli šikane v škole. Nedávno Slovenskom otriasol prípad 18-ročného Nicolasa z Nových Zámkov, ktorého bezvládne telo našli v byte, kde vypukol požiar. Po vyše dvoch mesiacoch prehovorili jeho rodičia. Vravia, že v škole ich syna šikanovali a ťahali po zemi ako prašivého psa. Práve preto si mal siahnuť na život.

K desivému incidentu došlo v pondelok 16. októbra v bytovke v Nových Zámkoch. Požiar vypukol v byte na prvom poschodí v detskej izbe. Susedia vraj začuli z bytu niečo, čo pripomínalo výbuch. Z okien sa razom začalo dymiť.

Okamžite privolali hasičov. Tí sa najprv nemohli do bytu dostať, pretože dvere boli zvnútra zamknuté bezpečnostnými zámkami. Do bytu tak museli vniknúť oknom. Po vstupe do bytu našli v detskej izbe 18-ročného chlapca v bezvedomí. Okamžite začali s jeho resuscitáciou. Na pomoc priletel aj záchranársky vrtuľník. Avšak ani napriek rýchlemu zásahu zdravotníkov sa život chlapca nepodarilo zachrániť.

V osudnú chvíľu bol doma iba 18-ročný žiak strednej školy Nicolas. Jeho mama Zlatica bola v práci, aj s chlapcovou hluchonemou sestrou Kristínou sa domov vrátili až keď bol požiar uhasený. Mama sa ihneď psychicky zrútila a museli ju transportovať do nemocnice.

Čo predchádzalo požiaru, nebolo bezprostredne známe. Už prvotné informácie však hovorili o tom, že chlapec mal v detskej izbe množstvo prázdnych škatuliek od liekov. Viac svetla do prípadu vniesli Nicolasovi rodičia, ktorí prehovorili pre Plusku. Jeho rodičia sú zúfalí, pretože si myslia, že si chlapec siahol na život pre šikanu v škole. Podľa nich však tieto indície nikto nepreveruje.

Prečo a ako Nicolasa šikanovali a prečo to polícia odmietla riešiť? Viac čítajte na druhej strane.