Regióny Nitra Top

SMUTNÁ SPRÁVA Zomreli DVAJA skvelí UMELCI, ktorých ľudia milovali! Jeden podľahol VÁŽNEJ chorobe

Ilustračné foto. ZDROJ: archív zoznam.sk

RUMANOVÁ, PEZINOK – Slovenská umelecká scéna opäť smúti. Opustili hneď dvaja výnimoční umelci. Divadelník a fotograf Peter Bališ a muzikant Miloslav Šmahovský. Počas svojich životov významne zasiahli do diania v obciach, kde žili. Dojemné slová rodiny chytajú za srdce.

Slovenská umelecká scéna zažíva v poslednej dobe náročné obdobie, pretože ju postupne opúšťajú skvelí umelci. Peter Bališ sa na večnosť pobral 8. júna 2023 po nevyliečiteľnej chorobe.

Peter bol členom divadelnej spoločnosti Meteorit, ktorá spája ochotníkov, divadelných a folklórnych aktivistov v obci Rumanová. Jej aktivity boli zamerané na tvorbu a prezentáciu umeleckých, kultúrnych, športových a historických aktivít.

S obrovskou vášňou sa zapájal aj do rozmanitých kultúrno-spoločenských aktivít v obci. Peter mal srdce na správnom mieste a vždy aktívne pomáhal pri dobrovoľníckej aj brigádnickej činnosti. Okrem divadla patrilo k jeho vášňam aj fotografovanie. Jeho fotky boli často súčasťou obecnej webovej stránky.

Rodina mu na sociálnych sieťach zanecháva dojemné odkazy: “Peťo, budeš chýbať Tvojej rodinke, ktorá Ťa milovala a stála pri Tebe do poslednej chvíle. A nielen im, všetkým, ktorí Ťa poznali. Opäť zomrel dobrý človek . Odpočívaj v pokoji. Nikdy na Teba nezabudneme.”

Jeho blízki, priatelia a rodina sa s ním poslednýkrát rozlúčili 10. júna 2023 v Rumanovej.