Dobre vedieť Regióny Nitra Top

Slováci zúria! Policajti nás KASÍRUJÚ za značku, ktorá roky NEPLATÍ: TU si dávajte POZOR

Zdroj: Pexels, FB/Polícia SR, úprava zregionu.sk

NITRA – Na Slovensku to zjavne býva tak, že občania zaplatia aj za to, za čo nemusia. To sa potvrdilo aj v Nitre. Vodičov tam totiž pokutujú za porušenie niečoho, čo reálne neexistuje.

Konkrétne ide o dopravnú značku s nápisom “Prejazd zakázaný”. V roku 2020 sa menila vyhláška a v tej novej už značka nie je, lenže na cestách fyzicky ostala – a policajti trvajú na tom, že ju musíte dodržiavať. Tak je to napríklad v Nitre.

Na Bohúňovej ulici si šoféri musia dávať pozor. Dopravná značka o zákaze prejazdu, ktorá stratila svoju platnosť ešte v roku 2020, tam stále stojí. Čo je však horšie, policajti za jej nedodržanie vodičov stále pokutujú.

Ako pre noviny.sk povedala policajná krajská hovorkyňa Renáta Čuháková, pokiaľ tam značka fyzicky je, vodiči ju musia dodržiavať. “Tým nie sú dotknuté povinnosti účastníkom cestnej premávky vyplývajúce zo zákona o cestnej premávke o dopravnom značení,” ozrejmila Renáta Čuháková, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre.

Podľa zástupcov mestskej polície v Bratislave je však dopravná značka neplatná. „Mestská polícia teda nemá právo kontrolovať dodržiavanie tejto značky a vodiči by za jej porušenie nemali byť pokutovaní,“ uviedol pre startitup.sk Peter Borko, vedúci oddelenia komunikácie.

Zástupca mestskej polície, Peter Borko, však upozornil, že neplatné značky sa postupne nahradzujú novými regulačnými označeniami. Jedným z príkladov je značka „zákaz vjazdu pre motorové vozidlá“ s dodatkovou tabuľou „tranzit“, ktorá sa nachádza napríklad v mestskej časti Lamač.