Regióny Nitra

Pacienti sa potešia. Nemocnica zmodernizovala vybavenie rehabilitačného pracoviska

Nemocnica zmodernizovala rehabilitačné pracovisko. ZDROJ: nemocnicazlatemoravce.agel.sk

ZLATÉ MORAVCE – Rehabilitačné pracovisko v zlatomoravskej nemocnici prešlo modernizáciou. Vďaka novým prístrojom za takmer 50 000 eur ponúka pacientom nové služby. Ako informovalo vedenie nemocnice, súčasťou nového vybavenia je aj takzvaná fokusovaná rázová vlna.

 

“Ide o najmodernejšiu neinvazívnu alternatívu k chirurgickému zákroku. Pomáha liečiť chronické aj akútne bolesti. V súčasnosti ide o unikátnu najmodernejšiu technológiu pre okamžitú úľavu od bolesti, naštartovanie a urýchlenie regenerácie kĺbov a svalov,” uviedla vedúca lekárka oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie nemocnice Dana Poláková.

Ako vysvetlila, fokusovaná rázová vlna funguje na princípe prenosu akustického alebo mechanického vlnenia v tkanive. “Na rozdiel od radiálnej rázovej vlny sústredí všetku svoju emitovanú energiu na plochu o veľkosti približne dva centimetre kubické a preniká do hĺbky až 12 centimetrov. Nepoškodzuje kožu, vnútorné orgány ani mäkké tkanivá, neškodí kostiam, kĺbovým puzdrám ani väzom. Je kombináciou intenzívnej a zároveň bezbolestnej úľavy od bolesti s rýchlym a dlhotrvajúcim regeneračným účinkom,” povedala Poláková.

Okrem nákupu fokusovanej rázovej vlny investovala nemocnica aj do ultrazvukového aj magnetoterapeutického prístroja, súčasťou ktorého sú špeciálne príslušenstvá. “Táto investícia významnou mierou prispela k zvýšeniu kvality zdravotnej starostlivosti a k rozšíreniu spektra poskytovaných služieb,” dodala Poláková.