Regióny Nitra Banská Bystrica Zvolen Topoľčany Top

OBROVSKÉ TRAGÉDIE Šoférka po OMŠI prešla MANŽELOV! Učiteľka NÁBOŽENSTVA zomrela cestou do KOSTOLA: Zrazili ju DVE autá! Mrazivé slová SVEDKOV a blízkych

Zdroj: FB/Polícia SR - Nitriansky kraj, Freepik (ilustračné)

Zdroj: FB/Polícia SR – Nitriansky kraj, Freepik (ilustračné)BOJNÁ, ZVOLEN – V osudnú chvíľu kráčala do kostola, keď ju zrazilo auto a odhodilo rovno pod kolesá druhého vozidla. 78-ročná dôchodkyňa sa už k svojej rodine nikdy nevráti. Tragická dopravná nehoda otriasla obcou Bojná v Topoľčianskom okrese v stredu (22.11.) popoludní. O pár dní na to vo Zvolene auto zrazilo starší manželský pár, ktorý sa vracal domov z kostola.

Tragická nehoda, pri ktorej zomrela 78-ročná chodkyňa, sa stala v centre obce Bojná, len kúsok od jej domu. Podľa dostupných informácií práve išla do kostola. Pred tragickou zrážkou ju neochránili reflexné prvky ani to, že zrejme prechádzala cez priechod pre chodcov. “Vodič vozidla Toyota Yaris sa pravdepodobne plne nevenoval vedeniu vozidla a nesledoval situáciu v cestnej premávke, pričom včas nespozoroval chodkyňu, ktorú zrazil,” priblížila polícia.

Ženu po náraze odhodilo do protismeru, podľa TV JOJ rovno pod kolesá protiidúceho auta. To riadila vodička a zrážke už zabrániť nedokázala. Žene sa snažili pomôcť svedkovia a následne záchranári. Žiaľ, dedinčanom sa naskytol smutný pohľad. “Poškodená utrpela zranenia, ktorým na mieste podľahla,” potvrdila polícia.

Zdroj: FB/Polícia SR – Nitriansky kraj

Úžasná žena, vždy si dávala pozor

Smútok zavládol v celej obci. Na zosnulú pani spomínajú len v tom najlepšom. “Taký dobrý človek to bol. Pamätám si ju ako užasnú ženu, ktorá nás istý čas učila aj náboženstvo,” poznamenal Daniel, ktorý po tragickej správe nemohol zaspať celú noc. “Áno, bola to úžasná žena,” dodala Katarína.

“Bola to moja teta. Ona si dávala vždy pozor. Mňa to učila ešte ako malé dieťa, keď som tam bola na prázdninách,” reagovala na diskusiu o tom, kto bol vinníkom nehody, Katka. Ako dodala, auto ženu zrazilo takmer pred jej domom, kde celý život žila.

Čo bolo presnou príčinou zrážky, vyšetruje polícia. “Policajti vodiča podrobili dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom. Vyšetrovateľ v Topoľčanoch začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia,” uviedla polícia. Zároveň vodičov vyzvala k zvýšenej opatrnosti na cestách a chodcom pripomenula, aby používali reflexné vesty a reflexné prvky.

Staršia vodička vraj manželov na priechode nevidela

K obdobnej nehode došlo v posledných dňoch v centre Zvolena. Na výjazde z kruhového objazdu zrazilo auto starší manželský pár. Podľa svedkov sa dvojica vracala z kostola a bola na priechode pre chodcov. Auto šoférovala staršia vodička, ktorá policajtom uviedla, že manželov nevidela. Informovala o tom TV JOJ. Zranených manželov previezli do nemocnice. Okolnosti nehody objasňuje polícia.