Krimi Regióny Nitra Top

OBROVSKÁ TRAGÉDIA Mladý a úspešný ŠPORTOVEC Martin zomrel ako nevinná obeť nešťastia! Čo sa stalo? PRVÉ slová vodiča

Martin sa už domov nevráti. ZDROJ: Polícia SR

LEVICE – Martin (†20) tragicky zahynul pri nehode, ktorá sa stala minulý víkend neďaleko Levíc. Hoci bol vodičom z povolania, tentokrát nešoféroval on. Pred auto im vbehla lesná zver a vodič strhol volant nechtiac rovno smerom do stromu vedľa vozovky.  

Nehoda s tragickým koncom sa stala v nedeľu 24. marca vo večerných hodinách na ceste medzi obcami Nový Tekov a Malé Kozmálovce. Za nehodu môže lesná zver. “Vodičovi vozidla Peugeot 406 pravdepodobne vbehla do jazdnej dráhy lesná zver, pričom v snahe vyhnúť sa jej strhol volant a s vozidlom zišiel mimo cestu, kde narazil do stromu. Vo vozidle sa nachádzala okrem vodiča ešte jedna osoba,” uviedla nitrianska krajská polícia.

ZDROJ: Polícia SR

Vodič osobného auta, ktoré tragicky havarovalo, je z celej situácie zronení. Ľutuje svoju reakciu a táto skúsenosť ním otriasla. “Ja som bola v nemocnici, keď chalan – vodič prišiel. Mrzí ho to, čo sa stalo. Zľakol sa, keď tam vybehlo zviera, a kto by nie, v takej tme,” uviedla Klaudia.

Martin sa už domov nevráti, pracoval ako taxikár

Vo vozidle, okrem vodiča, sedel aj 20-ročný Martin, ktorý utrpel zranenia, ktorým na mieste žiaľ podľahol. “Polícia začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenie,” konštatuje polícia a dodáva, že okolnosti, miera zavinenia a presná príčina tejto tragickej nehody sú predmetnom vyšetrovania.

ZDROJ: Polícia SR

Martin pracoval ako taxikár a táto nečakaná smrť otriasla aj jeho kolegami. “S hlbokým zármutkom a smútkom oznamujeme, že náš kamarát a kolega Martin nás opustil. V mene všetkých kolegov a vedenia firmy mu chceme úprimne poďakovať za poctivo odvedenú prácu a stály úsmev na tvári,” uviedli jeho kolegovia.

Ešte v piatok (22.3.) bezpečne jazdil v práci. “Viezol nás často. Naposledy v piatok. Bol naozaj vždy milý, usmiaty a ochotný. Úprimnú sústrasť rodine,” píše Niky. Ako taxikár sa zapísal do života niekoľkých svojich zákazníkov. “Veľmi príjemný, mladý človek. Jeho pohľad na život a svet bol na tak mladého človeka obdivuhodný,” píše skormútená Katarína.

ZDROJ: Polícia SR

Talentovaný športovec

Martin bol bývalým úspešným judistom. V minulosti dokonca dostal cenu Športovec roka 2018 mesta Levice. Jeho nečakaná smrť v mladom veku nesmierne zasiahla aj Judo klub v Leviciach. “Jeho úsmev, dobré srdce a ochota pomáhať bude v tomto pozemskom svete veľmi chýbať. Navždy zostaneš v našich srdciach a spomienkach,” uviedli na sociálnej sieti.

V tejto ťažkej životnej situácii zorganizovali priatelia pre Martinovu rodinu finančnú zbierku v miestnom podniku TriP street food & pub v Leviciach. Martin pre reštauráciu rozvážal jedlo zákazníkom.

Zdroj: FB/Judo klub Levice