Regióny Nitra

Nitrianska komunitná nadácia v roku 2020 podporila grantmi desiatky projektov

Ilustračná foto. Zdroj: pixabay.com

NITRA – Nitrianska komunitná nadácia (NKN) v roku 2020 podporila v rámci svojich grantových programov 23 verejnoprospešných projektov sumou 51 230 eur. Ako uviedla správkyňa nadácie Ľubica Lachká, aj do činnosti NKN nepriaznivo zasiahla pandémia ochorenia COVID-19. „Napriek tomu, že došlo k zníženiu financovania grantových programov, snažili sme sa ich realizovať všetky, ktoré sme mali naplánované. A to sa nám podarilo,“ skonštatovala Lachká.

 

Ako pripomenula, nadácia pripravila v prvej vlne pandémie aj jeden grantový program navyše, keď sa vďaka verejnej zbierke podarilo získať financie na viacero rýchlych grantov. „Podporili sme nimi osem projektov a pomohli sme ľuďom, aby si nakúpili základné veci, ktoré potrebovali na boj s pandémiou,“ uviedla Lachká.

NKN okrem toho zrealizovala grantový program Mením Moje Mesto 2020, ktorý je financovaný z participatívneho rozpočtu mesta. Tento rok mal desať víťazných projektov, ktoré si ľudia odhlasovali vo verejnom elektronickom hlasovaní. Dotácie z programu Aby ľudia ľuďom pomáhali zasa posilnili kapacity dvoch mimovládnych organizácií v Nitre sumou 3800 eur.

Pravidelné stretnutie donorov NKN v Klube darcov sa pre pandémiu v roku 2020 nekonalo. „Napriek tomu sa nám tento program podarilo zrealizovať a podporiť päť projektov sumou 4119 eur. Úspešne prebehol aj program s názvom Tu sme doma, v rámci ktorého sme pomohli obyvateľom Hurbanova v boji s pandémiou. Dotácie z programu Strecha pre váš nápad zasa podporili projekty na siedmich základných školách v Nitrianskom kraji,“ doplnila Lachká.