Regióny Nitra Top

NEČAKANÁ SPRÁVA Svetovo obľúbená ZNAČKA, ktorú pozná každý, PRESÚVA celú výrobu na SLOVENSKO! Vieme, kde a čo je za tým

peniaze, eura
Ilustračná foto. ZDROJ: pixabay

LEVICE – Top slovenská fabrika na kozmetiku sa rozrastie. Do podniku na Slovensku sa totiž presunie produkcia zubných pást značky Sensodyne z Veľkej Británie. Popredný svetový výrobca Haleon chce zo slovenskej pobočky urobiť svojho najväčšieho producenta osobnej hygieny.

Ako informuje Denník N, skokový nárast výroby čaká fabriku v Leviciach, ktorá v minulosti niesla názov de Miclén. Kedysi malý výrobca sa stal, vďaka viacerými zahraničným vlastníkom, najväčšou slovenskou fabrikou na kozmetiku s 550 zamestnancami. Zdá sa, že jej budúcnosť bude ešte úspešnejšia.

Najnovší majitelia z britskej firmy Haleon, ktorí do Levíc prišli iba predvlani, s ňou majú veľké plány. Do Levíc totiž presunú celú výrobu zubných pást svojej globálne známej značky Sensodyne. Ako uviedla agentúra Reuters, britský závod v meste Maidenhad, kde sa pasty vyrábajú dnes, chce do roku 2026 celý zavrieť. O prácu tam príde vyše 400 ľudí. Podľa vedenia firmy, tamojšia prevádzka “už nie je životaschopná”.

Spoločnosť Haleon zamestnáva po celom svete približne 24 000 ľudí. Je to jeden z najväčších podnikov spotrebnej zdravotnej starostlivosti na svete so známymi značkami vrátane zubnej pasty Sensodyne, liekov proti bolesti Panadol či vitamínov Centrum.