Milan Belica ešte nie je rozhodnutý, či bude znovu kandidovať na post predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja

NITRA – Súčasný predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja Milan Belica ešte nie je rozhodnutý, či bude kandidovať v jesenných voľbách do vyšších územných celkov.  Ako povedal,  svoje rozhodnutie stále zvažuje a nevylučuje žiadnu možnosť.

 

Belica je najdlhšie slúžiacim predsedom samosprávneho kraja. Vo funkcii je od vzniku vyšších územných celkov v roku 2001. „Musím si vyhodnotiť situáciu. Ja sa nemám veľmi kam ponáhľať. Možno vôbec nebudem kandidovať. Ale karty ešte nie sú odkryté a ak by sa situácia začala meniť, tak nevylučujem ani možnosť, že kandidovať budem. To otvorene hovorím,“ povedal Belica.

Ako informoval, do ďalšieho predvolebného boja by ho motivovala predovšetkým kandidatúra ľudí, ktorí by mohli zvrátiť súčasný hospodársky vývoj Nitrianskeho samosprávneho kraja. „Ak by malo hroziť kraju, že hospodárske výsledky, ktoré dosahuje, sa jednoducho hodia za hlavu, bola by to škoda. Ja by som si želal, aby kraj šiel súčasným spôsobom ďalej, aby bol konzervatívny pri investovaní a investoval tam, kde je to potrebné,“povedal pred časom Belica.

Podľa jeho slov momentálne nepremýšľal ani nad tým, či by sa v prípade kandidatúry uchádzal o post predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja ako nezávislý, alebo so straníckou podporou. „Ja nie som členom žiadnej strany. Takže môžem ísť buď cez podpisové aktivity, alebo si moju kandidatúru možno niektoré strany osvoja. Ale skutočne som ešte s nikým nekomunikoval o mojej podpore na takej úrovni, aby rozhodnutie bolo kvalifikované a jednoznačné,“ dodal.

voju kandidatúru na post predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja zatiaľ ohlásil Daniel Balko, ktorý kandiduje za blok strán Spolu – občianska demokracia, Demokratická strana, Šanca a ODS – občianski demokrati Slovenska. Za KDH sa o post predsedníčky Nitrianskeho samosprávneho kraja uchádza Martina Holečková a na rovnakú funkciu kandiduje aj riaditeľ Starého divadla Karola Spišáka v Nitre Martin Kusenda, ktorý je občianskym kandidátom. Strana SaS nominovala na post predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja súčasného primátora Šiah Štefana Gregora.

Viac o téme: jeseň, kandidát, Milan Belica, Nitriansky kraj, samospráva, voľby, župa

Súvisiace články