Regióny Nitra

Levickí skejtbordisti sa môžu tešiť. Skatepark v Parku pohybu sa rozšíril o betónový bazén

V levickom skateparku pribudol nový prvok. ZDROJ: FB

LEVICE – V areáli Parku pohybu v Leviciach pribudol nový netradičný prvok. Betónový skateparkový bazén nepravidelného tvaru, tzv. bowl s plochou zhruba 197 štvorcových metrov, je umiestnený vo vnútri bežeckej a inline dráhy. Spoločne s prvou časťou skateparku, tzv. CityLine, vznikol moderný priestor pre skejtbordistov, ktorí ho môžu využívať aj na konanie súťaží v tomto športe, informovala Adriana Macáková z levického mestského úradu.

 

Nový skatepool si budú môcť vyskúšať a svoje schopnosti v skejtbordingu predstavia už v sobotu (16. 7.) jazdci z celého Slovenska, Českej republiky a Maďarska. Podujatie Primo Skate Cup sa uskutoční v rámci Kultúrneho leta mesta Levice.
Iniciátorom výstavby Parku pohybu je občianske združenie Festival pohybu, ktoré ho realizuje v spolupráci s mestom Levice. Park pohybu sa postupne buduje na okraji sídliska Vinohrady, čím sa celý priestor mení na športovo-oddychový areál pre všetky vekové skupiny. Novovybudovaný skatepool je druhou fázou výstavby skateparku. Prvá etapa s betónovými a kovovými prekážkami sa realizovala spolu s inline a bežeckou dráhou v roku 2018.

V areáli postupne pribúdajú ďalšie prvky podľa spracovanej štúdie. V roku 2019 vzniklo veľké parkovisko s vyše 100 parkovacími miestami, workoutové ihrisko a rozsiahla výsadba zelene s množstvom vzrastlých stromov, kríkov a trvaliek.

V minulom roku bolo vybudované oplotené basketbalové ihrisko, v tomto roku sa pripravuje výstavba sociálnych zariadení. Súčasťou športovo-oddychového areálu sú lavičky a pitná fontána. Jednotlivé prvky sa budujú z rozpočtu mesta Levice, doteraz tu mesto investovalo vyše 1 milióna eur.