Regióny Nitra

Levická nemocnica pripravuje investície za takmer 4,4 milióna eur

Nemocnica pripravuje investície za takmer 4,4 milióna eur. ZDROJ: Zoznam.sk

LEVICE – Levická nemocnica pripravuje rozsiahlu modernizáciu svojich priestorov. Realizáciu projektov už na svojom decembrovom rokovaní odsúhlasilo aj Zastupiteľstvo Nitrianskeho samosprávneho kraja, ktorý priestory nemocnici prenajíma.

 

Ako uviedol riaditeľ Úradu Nitrianskeho samosprávneho kraja Peter Privalinec, celkové náklady na rekonštrukciu dosiahnu hodnotu 4 387 340,87 eura. “Budú hradené z vlastných zdrojov nemocnice s tým, že suma viac ako 1,3 milióna eur nebude braná ako investícia spoločnosti Agel, ale bude považovaná za našu vlastnú investíciu, pretože tam dochádza k zápočtu nájomného. Takže po ukončení nájomnej zmluvy toto technické zhodnotenie zostane Nitrianskeho samosprávneho kraja,” vysvetlil Privalinec.

Podľa predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja Branislava Becíka pripravuje levická nemocnica rekonštrukciu štyroch lôžkových jednotiek a prebudovanie priestorov na prvom a druhom poschodí v pavilóne A. Súčasťou prác bude aj výmena okenných konštrukcií, inštalácia vzduchotechniky na riadené vykurovanie a klimatizovanie priestorov a výmena dvoch lôžkových výťahov.

Celá investícia je naplánovaná na viacročné obdobie. “Na základe súhlasu Nitrianskeho samosprávneho kraja ako prenajímateľa je nájomca oprávnený realizovať práce v období od 1. januára 2024 do 31. decembra 2034,” doplnil Becík.