Regióny Nitra Top

FOTO Tragická NEHODA mladíkov! 17-ročný IGOR prišiel o život: Prehovorili MATKY chlapcov

Havária Močenok. ZDROJ: FB/Polícia SR - Nitriansky kra
Náraz do stromu neprežil 17-ročný spolujazdec. ZDROJ: FB/Polícia SR - Nitriansky kra

MOČENOK – Večernú jazdu mladých kamarátov ukončila tragická nehoda. Po náraze auta do stromu navždy stratili jedného z partie. O život prišiel najmladší z posádky, len 17-ročný Igor. Ďalší traja mladíci skončili v nemocnici. Životy im zachraňovali aj priatelia z druhého auta.

Partia skvelých kamarátov vo veku od 17 do 21 rokov išla v stredu (7. júna) zo Šale do Močenku. Za volantom auta sedel 21-ročný šofér a viezol aj troch kamarátov. Osudnou pre Igora, ktorý sedel na zadných sedadlách, sa stal zrejme šmyk v zákrute. “Vodič Opla Astra pravdepodobne nezvládol jazdu na mokrej ceste a narazil do stromu,“ uviedla polícia. Podľa vyjadrení kamarátov úlohu mala zohrať aj vysoká rýchlosť.

Ako prví chlapcov ratovali kamaráti, ktorí išli autom len pár minút za nimi. V tej chvíli boli ešte všetci nažive. “Bol som v druhom aute. Igor mi bol ako brat. Na toto nikdy nezabudnem, neprajem to ani najväčšiemu nepriateľovi,” poznamenal so žiaľom Maroš, ktorý sa zo straty kamaráta nevie spamätať.

Zakrátko na miesto dorazili všetky záchranné zložky. Mladíkov po prvotnom ošetrení previezli do nemocníc v Nitre a Galante. “Krátko po nehode prišla práve z nitrianskej nemocnice smutná správa. Sedemnásťročný spolujazdec na následky zranení podľahol,” konštatovala polícia.

Galéria
Náraz do stromu neprežil 17-ročný chlapec. ZDROJ: FB/Polícia Nitriansky kraj
Náraz do stromu neprežil 17-ročný chlapec. ZDROJ: FB/Polícia Nitriansky kraj
Náraz do stromu neprežil 17-ročný chlapec. ZDROJ: FB/Polícia Nitriansky kraj
navigate_before
navigate_next

Tragickú správu ťažko znášajú Igorovi rodičia, blízki i kamaráti. Nemôžu uveriť tomu, že Igor navždy odišiel v tak mladom veku. Sociálne siete zaplavili dojemné odkazy rodiny i priateľov. “Tak skoro si nás opustil, nedávno si oslavoval narodeniny a dnes my smútime nad tvojím večným odchodom do nebíčka. Ďalší mladý život vyhasol… zbytočne,” smúti sesternica Petra.

Trápia sa aj chlapci, ktorí sa viezli v aute. “Môj syn bol v aute, je zázrak že Cyril prežil, sedel vzadu pri Igorovi,” hovorí Miroslava, matka jedného zo spolujazdcov. “Má zašitú hlavu, je celý dobitý ako jablko,” pokračuje a dodáva, že to psychicky zlé znáša.

Igorovým rodičom praje veľa síl, aby zvládli ťažké obdobie. “Mladí sú frajeri, myslia si, že sa im nič nemôže stať, teraz rozmýšľajú všetci, prečo sa to stalo. Kamaráti, jazdíte opatrne, život môžete ľahko stratiť, ale nie je možné ho už nikdy vrátiť,” apeluje na mladých.

Partia kamarátov zo Šale smerovala na dvoch autách. Šťastie mal syn Petry, ktorý len zhodou okolností nesedel v aute smrti. “Môj syn tam mal sedieť tiež, ale presadol nakoniec do druhého auta,” prezradila Petra, ďakujúc pánu Bohu.

Okolnosti a presná príčina tragédie sú predmetom vyšetrovania šalianskej polície.