Regióny Nitra Top

FOTO Neuveriteľná tragédia na železničnej trati: Policajti prosia o pomoc

Zdroj: FB / Polícia - Nitriansky kraj

NITRA – Nešťastie, ktoré nevidíte každý deň. Smutný pohľad sa naskytol policajtom, ktorých privolali ku krvavej tragédii na železničnej trati. Stalo sa to v blízkosti chatovej oblasti Kováčov pri obci Chľaba. Nákladný vlak tam doslova zmasakroval celú čriedu jeleňov. Ich počet policajti narátali na 17 dokaličených zvierat. Policajti sa teraz obracajú s prosbou o pomoc pri jeho identifikácii na verejnosť. Po páchateľovi, ktorý bol aktérom zrážky so zvieratami rozbehli pátranie. Zábery z trate nie sú vhodné pre citlivé povahy.

 

Tragédia sa podľa polície stala na veľkonočný pondelok, no vinníka ešte stále nepoznajú. Muži zákona priblížili, že tragédia sa stala začiatkom apríla v čase medzi 15-tou až 16-tou hodinou neďaleko Štúrova. Náklady vlak narazil do čriedy 17 jeleňov. Medzi zabitými zvieratami žiaľ policajti našli aj gravídne lane. Vodič vlaku z miesta činu odišiel. Nenahlásením udalosti sa podľa policajtov dopustil spáchania trestného činu ohrozenia a poškodenia životného prostredia.

 

Zdroj: FB / Polícia – Nitriansky kraj

Nitrianska polícia preto stále hľadá vinnáka tragédie. ,,Apelujeme na občanov, ktorí k tomuto smutnému prípadu môžu poskytnúť akékoľvek informácie, aby im nebol ľahostajný osud voľne žijúcej zveri v našej prírode a aby nezostali v anonymite,” píše polícia na sociálnej sieti. V prípade, že máte bližšie informácie obráťte sa na známu linku 158. Policajný zbor môžete kontaktovať aj prostredníctvom e-mailovej adresy enviro.okpkrpznr@minv.sk.

 

Zdroj: FB / Polícia – Nitriansky kraj