Regióny Nitra Levice Top

OBROVSKÁ TRAGÉDIA v Chorvátsku! Dvaja SLOVENSKÍ cyklisti PRIŠLI O ŽIVOT pod kolesami auta

CHORVÁTSKO/LEVICE – Dvaja slovenskí cyklisti prišli v piatok v Chorvátsku o život. Naša najobľúbenejšia dovolenková destinácia sa tak stala manželskému páru od Levíc osudnou. Ich život vyhasol pod kolesami auta nemeckého vodiča MBW na miestnej ceste Tribunj-Ivinje. Polícia prezradila, ako k strašnej udalosti prišlo.

 

Vodič (65) BMW z Nemecka spôsobil dopravnú nehodu, pri ktorej zomreli v piatok okolo 11.00 hodiny dvaja slovenskí občania, informoval portál drevnik.hr. Podľa polície stratil na mokrej vozovke kontrolu nad vozidlom a vo veľkej rýchlosti prešiel do protismeru. Tam zrazil pár zo Slovenska, muža vo veku 69 rokov a 71-ročnú ženu, ktorí sa tam pohybovali na elektrobicykloch. Stalo sa tak na miestnej ceste Tribunj-Ivinje.

Manželský pár prišiel o život na tejto osudnej ceste v Chorvátsku.
Zdroj: drevnik.hr

Šli proti smrtiacemu autu

Ako chorvátska polícia uviedla, vodič BMW z Nemecka neprispôsobil jazdu podmienkam na ceste. V tom čase pršalo, cesta bola mokrá, vodič jazdil príliš rýchlo v ľavotočivej tiahlej zákrute a tak sa stalo, že prešiel do protismeru. Zasiahol protiidúci elektrobicykel, na ktorom sa viezol 69-ročný manžel. Auto narazilo do neďalekého kamenného múru a potom sa malo odraziť priamo na 71- ročnú manželku. “Vzhľadom na silu nárazu obaja cyklisti spadli na zem, pričom auto po druhom náraze do cyklistky opäť vrazilo do kamennej steny. Zranených cyklistov previezli do Všeobecnej nemocnice Šibenik, kde sa ich snažili zachrániť. Bohužiaľ, tí ťažkým zraneniam podľahli,” informovali chorvátski policajti a dodali, že vodič BMW skončil vo väzbe a je obvinený zo zavinenia dopravnej nehody.

Chorvátska polícia dáva smrť dvoch Slovákov jednoznačne za vinu nezodpovednej jazde nemeckého vodiča.
Zdroj: tvnoviny.sk