Regióny Nitra Top

Desivé minúty v kine! Miška ZOMRELA počas pozerania FILMU: To, čo sa stalo potom, je neuveriteľné

Miška takmer zomrela v kine. Zdroj: Facebook

TOPOĽČIANKY – Miška a Martin žili krásny spoločný manželský život. Všetko sa ale zmenilo jedného dňa, keď Miška takmer zomrela v kine. Niekoľko týždňov sa odohrával zápas o jej holý život. Martin teraz prosí ľudí o pomoc.

 

Svoj dojemný príbeh začína Martin slovami: “Prihováram sa Vám v mene mojej partnerky a lásky Mišky, jej rodiny a, samozrejme, vo svojom mene.” Jeho manželka Miška má 39 rokov a ešte nedávno žila normálny, spokojný život. Bola obklopená svojou rodinou a priateľmi.

“Vždy usmiata a pripravená pomôcť, nikdy nikoho neodmietla – tak sme ju všetci poznali,” opisuje ju manžel Martin. Všetko sa zmenilo 23. apríla 2023.

Desivé minúty v kine

“Počas filmového predstavenia v kine prestala dýchať, stratila vedomie, možno povedať, že prakticky mi tam zomrela,” opisuje hrôzostrašné sekundy Martin. Okamžite ju začal sám oživovať. Pomohli mu aj ľudia, ktorí boli v kine spolu s nimi a boli k nim najbližšie. Mišku sa podarilo zachrániť a tento incident prežila. Následky boli ale pre rodinu zdrvujúce.

Podľa lekárov jej zrazenina zablokovala cievu do mozgu a boj o jej život ešte nebol vyhraný. “Od tej chvíle sa všetky naše priania a túžby zmenili na jediné – aby prežila,” opisuje svoje pocity manžel. “Vzhľadom na jej závažný stav a poškodenie mozgu lekári Miške nedávali žiadnu nádej na prežitie, tobôž nie na ďalší progres. Takmer všetci lekári predpokladali, že Miška to nezvládne,” popisuje desivé prognózy lekárov.

Miška prežila

Miške sa nakoniec podarilo prebrať z umelého spánku. Upadla ale do bdelej kómy. Jej milujúci manžel sa s ňou dennodenne rozprával, čítal jej, komunikoval s ňou, masíroval ju, cvičil. Posledných šesť mesiacov trávil pri jej posteli 4 až 6 hodín každý deň.

Jeho manželka stále žije. Po náročných mesiacoch plných zdravotných komplikácií sa lekárom podarilo ju stabilizovať. Napriek tomu, že už prekonala veľký kus cesty, jej zdravotný stav si aj naďalej vyžaduje nepretržitú zdravotnú starostlivosť. “Miška je aktuálne plne pri vedomí, všetko počuje a všetkému rozumie. Snaží sa komunikovať otáčaním hlavy, vie sa usmiať a dokonca mi dokáže dať pusu! Čiastočne sa jej vrátil aj zrak. Jej stav je však naďalej vážny a cesta k plnej rekonvalescencii je ešte veľmi, veľmi dlhá,” opisuje s hrdosťou a radosťou jej pokrok.

Cesta k vyliečenie je finančne nákladná

Miška absolvovala aj 14-dňový pobyt v špecializovanom neurologicko-rehabilitačnom zariadení ADELI v Piešťanoch. Pokrok, ktorý videl je manžel, bol pre neho neuveriteľný. Jeho manželka už dokáže hýbať oboma nohami, dvíhať jednu ruku a konečne sa vie na posteli aj trocha pohnúť. “Podľa odborníkov je šanca dostať Mišku na vozík, no musela by toto liečenie absolvovať aspoň 2 – 3-krát do roka,” vysvetľuje manžel. “Toto všetko sa deje aj vďaka tomu, že Miška sa nevzdáva, chce sa posunúť ďalej a dáva do toho všetko. A to dodáva obrovskú silu aj mne. My to nevzdáme!” dodáva Martin.

Hoci Miške liečba v Piešťanoch veľmi pomohla a je vidieť veľké posuny v jej zdravotnom stave, finančne si ju viackrát nemôžu dovoliť. Cena za tento mesačný liečebný pobyt je 12 000€ a mala by naň chodiť 2-3krát do roka. S kolegami v práci preto zriadili transparentný účet, na ktorý možno poslať finančný príspevok s akoukoľvek sumou. “Bez pomoci dobrých ľudí nie je v mojich možnostiach, ani v možnostiach Miškinej rodiny, hradiť tieto náklady z vlastných zdrojov,” vysvetľuje celú situáciu manžel.

Každého, kto si to môže dovoliť, preto prosí o finančnú pomoc. “Touto cestou sa na Vás preto obraciam s prosbou o pomoc. Budeme vďační za každé euro, ktoré pošlete na transparentný účet SK12 8330 0000 0025 0258 2708,” dodáva.