Regióny Nitra Nové Zámky

DRÁMA na základnej škole: Chlapec vytiahol na spolužiaka NÔŽ! Ďalšia obeť šikany? PREHOVORILI rodičia oboch chlapcov

NOVÉ ZÁMKY – Polícia sa zaoberá prípadom 13-ročného ôsmaka, ktorý na základnej škole v Nových Zámkoch nožom ohrozoval 16-ročného spolužiaka. K udalosti, ktorá sa mohla skončiť tragédiou, sa už vyjadrili aj rodičia oboch detí, ich verzie sa však líšia.

O tom, čo incidentu predchádzalo, prehovorili rodičia chlapcov pre Nový Čas. Podľa matky 13-ročného chlapca, ktorý na svojho spolužiaka vytiahol nôž, bolo synovo konanie reakciou na dlhodobú šikanu. “Nechápem, čo robí 16-ročný chlapec v ôsmej triede. Môj syn nebol jediný, koho šikanoval.” Podľa slov matky mali s týmto chlapcom problém už v minulosti.

Chlapec sa k napadnutiu priznal. Tvrdí však, že si už nevedel s problémom poradiť. Podľa jeho slov jeho učiteľka o opakovaných problémoch vedela, no nezakročila. Rodičia tvrdia, že šikanu medzi chlapcami riešili už minulý rok, avšak bezvýsledne. „Povedali mi, že všetko bude v pohode. Mesiac mi nerobil nič a potom zase začal,“ povedal chlapec. Starší chlapec už na základnej školy, na ktorej sa incident stal, nemal v tomto školskom roku byť.

Chlapec podľa rodičov konflikt nevyvolal

Otec napadnutého chlapca svojho syna bráni: “Syn mal individuálny študijný plán. Posledný mesiac v škole kvôli chrípke ani nebol.” Jeho 16-ročný syn navštevoval školu len na niekoľko hodín do týždňa, aby si dokončil základnú školu. Nemal vraj dôvod ani priestor vyvolávať konflikty.

Rodičov aj študentov čakajú v najbližších dňoch výpovede a spoločné stretnutie. Niektoré školy v okolí už pristúpili ku kontrole tašiek detí, v ktorých by sa mohli nachádzať ostré predmety a zbrane.