Bývalého hokejového reprezentanta a poslanca odsúdili: Teraz prišiel o mandát

NITRA – Bývalý známy hokejista Jozef Stümpel (49) si pekne zavaril. Po dvoch rokoch sa prevalila jeho jazda pod vplyvom alkoholu. Stümpel sa tak musel vzdať poslaneckého mandátu. Niekdajší hráč Bostonu dokonca vrátil všetky poslanecké odmeny, ktoré dostával po delikte. 

 

Jozef Stümpel vstupoval do mestskej politiky s veľkými očami. Po svojej slávnej kariére chcel najmä pomôcť športu aj na regionálnej úrovni. Stalo sa však niečo, čo si určite bývalý hokejista neželal – dobehli ho resty z minulosti. Musel sa tak vzdať svojho mandátu a vrátiť mestu niekoľko tisíc eur.

Stümpel pred dvoma rokmi sadol za volant pod vplyvom alkoholu. Za tento priestupok dostal podmienečný trest a bol tak stíhaný na slobode. Podľa slovenských zákonov mandát poslanca zaniká za úmyselný trestný čin alebo právoplatným odsúdením za trestný čin. Úspešný športovec však zabudol na jednu veľmi dôležitú skutočnosť. A to, že mal o svojom priestupku informovať mestský úrad Nitry. „Ja som netušil, že by som to mal oznámiť na mestský úrad,“ reagoval pre MY Nitra. Na mestskej radnici sa tak o probléme dozvedeli až po dvoch rokoch. „Zistili sme to tak, že Okresný súd v Topoľčanoch si od nás vyžiadal stanovisko z dôvodu, že Jozef Stümpel požiadal o podmienečné upustenie od zvyšku trestu,“ prezradil pre MY Nitra hovorca mestského úradu v Nitre Tomáš Holúbek.

Hokejové legendy Jozef Stümpel a Žigmund Pálffy sa rozhodli vstúpiť do komunálnej politiky. Zdroj: TASR – Martin Baumann

Či chcel alebo nie, ostávalo mu jediné – vzdať sa poslaneckého mandátu. Bývalý reprezentant podľa MY Nitra už stihol vrátiť všetky poslanecké odmeny za obdobie po svojom delikte. Jedná sa o sumu 5301,01 eura. „Vážení poslanci mestského zastupiteľstva v Nitre, dovoľujem si Vám oznámiť, že si už nebudem naďalej uplatňovať mandát poslanca. K tomuto rozhodnutiu ma vedú viaceré dôvody, aj osobného charakteru. Nemajú však politický charakter, naopak, chcel by som poďakovať vedeniu mesta za všetky doterajšie kroky, ktoré viedli k podpore a rozvoju športu v Nitre,“ reagoval Stümpel na celú situáciu.

 

 

Viac o téme: alkohol za volantom, hokejista, Jozef Stümpel, mandát, Nitra, odmeny, poslanec, priestupok

Súvisiace články