Regióny Nitra Top

BRUTÁLNA TRAGÉDIA Auto preletelo cez zastávku a rozlomilo sa na 2 časti! Hasiči sa nemohli ani priblížiť, Miro UHOREL vnútri

Ilustračné foto. Zdroj: Freepik AI

POHRONSKÝ RUSKOV – Nehoda s tragickým koncom sa stala na Hlavnej ulici v obci Pohronský Ruskov v okrese Levice. Miroslavovo (†55) auto zostalo úplne zdemolované a zhorelo do tla.

Auto, vo štvrtok 23. mája, v nočných hodinách po 23:00, vrazilo do oplotenia rodinného domu. Rodina mala šťastie, pretože plot len nedávno dokončili. Betónový múr ich pravdepodobne ochránil pred väčšou škodou. “Už by ho mali priamo v dome,  lebo predtým mali len obyčajný plot. Nedávno ho dokončili,” uviedla na sociálnej sieti Magdaléna.

Preletelo aj cez zastávku, hybrid vzbĺkol

Na mieste zasahovali všetky záchranné zložky. Prudký náraz Miroslav z Levíc, žiaľ, neprežil a v aute uhorel. “Vodič vozidla Toyota Yaris Hybrid z doposiaľ presne nezistených príčin zišiel z cesty a narazil do oplotenia rodinného domu. Po náraze začalo vozidlo horieť, pričom vodič ostal zakliesnený vo vozidle. 55-ročný muž utrpel zranenia nezlučiteľné so životom. Prípadné požitie alkoholických nápojov u vodiča bude zisťované pri pitve,” uviedla polícia.


Auto po náraze zhorelo do tla. Vodič zahynul. ZDROJ: FB/Polícia SR – Nitriansky kraj

Auto malo podľa TV JOJ preletieť aj cez autobusovú zastávku. Odrazilo sa od plota a zanechalo v ňom dieru. Hybridné vozidlo sa pritom rozlomilo na dve časti a po náraze vzbĺklo. “Horelo veľkými plameňmi už v treťom štádiu. Aj my sme zasahovali v dýchacom prístroji. Nebolo možné sa priblížiť k vozidlu,” priblížil Patrik Varga, veliteľ HaZZ Želiezovce.


Auto po náraze zhorelo do tla. Vodič zahynul. ZDROJ: FB/Polícia SR – Nitriansky kraj

Okolnosti, miera zavinenia a presná príčina nehody sú predmetom vyšetrovania polície.