Regióny Nitra Zlaté Moravce

Zlatomoravecká nemocnica rozšírila prevádzku odberného miesta

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Jaroslav Novák

ZLATÉ MORAVCE – Nemocnica v Zlatých Moravciach rozšírila prevádzku mobilného odberného miesta (MOM). Testovať na ochorenie COVID-19 sa tu bude v pracovných dňoch od 11.00 do 19.00 h a v sobotu od 8.00 do 16.00 h. V prípade záujmu o komerčný PCR test je nutné sa vopred objednať.

 

Nemocnica v súčasnosti eviduje šesť zamestnancov pozitívnych na COVID-19. „Aktuálne poskytujeme zdravotnú starostlivosť pre 22 pacientov s koronavírusom, jeden je suspektný. Nemocnica má aktuálne vyčlenených 30 bežných lôžok s pripojením na kyslík pre pozitívnych pacientov, čo je 43 percent z celkovej lôžkovej kapacity,“ uviedla poverená riaditeľka Nemocnice AGEL Zlaté Moravce Nina Horniaková.

V nemocnici sa momentálne vykonáva len urgentná zdravotná starostlivosť, dočasne je obmedzená činnosť chirurgického oddelenia, oddelenia fyziatrie a rehabilitácie a špecializovaných ambulancií. „Stále tu platia prísne epidemiologické opatrenia, zákaz návštev pacientov a povinné je na vyšetrenia sa vopred objednať,“ dodala Horniaková.