Regióny Nitra Levice Top

Z poľovníka “ochranára” sa stal pytliak. Tentoraz mu však nepomohla ani tma

Zdroj: FB / Polícia SR - Nitriansky kraj

LEVICE – Poslaním poľovníka je chrániť, zveľaďovať, dohliadať na rovnováhu v prírode a dodržiavať symbiózu medzi ľuďmi a zvieratami. Ako sa zdá, tieto hodnoty 55-ročnému poľovníkovi z Nitrianskeho kraja nič nehovoria. Na miesto toho si spravil súkromnú pytliacku akciu na mláďa daniela. Nebyť policajnej hliadky, nikto by sa o jeho vyčínaní nedozvedel.

 

Bez povolenia a s výbavou akú mu môže závidieť nejeden pytliak. Takto si to vo večerných hodinách namieril 55-ročný poľovník do nitrianskych lesov. V nich sa mu podarilo uloviť mláďa daniela. Korisť naložil do kufra auta a plánoval sa nepozorovane vytratiť. Plán však stroskotal v obci Dolný Pial, kde ho cestou zastavila rutinná policajná kontrola.

Policajná hliadka si v aute všimla zbrane a v kufri našli ulovenú zver. ,,Aj napriek tomu, že je poľovníkom, dopustil sa trestného činu pytliactva,” uvádza nitrianska polícia na sociálnej sieti. Poľovníkovi totiž chýbalo povolenie, ktoré by ho oprávňovalo lesnú zver zabiť. Pri prehľadávaní motorového vozidla policajti našli aj krátku guľovú zbraň, náboje, optiku s nočným videním a ručné svietidlo. ,,Pretože si k lovu zadovážil aj tlmič na jednu zo zbraní a tlmič a optiku na inú zbraň, ktoré aj použil pri love dopustil sa aj ďalšieho zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami,” doplnila polícia. ,,Prípad je ukončený a páchateľ je už aj odsúdený Okresnom súde  Levice. Dostal  peňažný trest 800 eur a 1 rok zákaz činnosti výkonu práva poľovníctva,” povedala pre Zoznam.sk hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Nitre Renáta Čuháková.

Vo svojej výbave mal aj zbraň s tlmičom. Zdroj: FB / Polícia SR – Nitriansky kraj