Z nitrianskej nemocnice prepustia dvoch ľudí zranených pri nehode autobusu

NITRA – Vo Fakultnej nemocnici v Nitre ležia stále traja pacienti, ktorí boli v stredu 13. novembra zranení pri tragickej dopravnej nehode pri obci Malanta. Podľa slov hovorkyne nemocnice Tatiany Timkovej by však dvaja z nich mali ísť domov v utorok 19. novembra.

Ako uviedla, do domáceho liečenia má byť prepustený pacient, ktorý leží na očnej klinike, i žena hospitalizovaná na klinike úrazovej chirurgie a ortopédie. „V nemocnici zostáva pacientka, ktorej stav bol vážny a bola hospitalizovaná na jednotke intenzívnej starostlivosti. Jej stav je stabilizovaný a zlepšuje sa,“ povedala Timková.

Jedna pacientka zostáva aj naďalej v levickej nemocnici. „Je stále v starostlivosti našich lekárov. Je v stabilizovanom stave, bez komplikácií a badať zlepšenie jej zdravotného stavu,“ uviedla hovorkyňa spoločnosti Agel Martina Pavlíková. K tragickej zrážke autobusu s nákladným autom došlo v stredu 13. novembra pri obci Malanta na ceste medzi Nitrou a Zlatými Moravcami. V autobuse sa viezli predovšetkým stredoškoláci, ktorí sa vracali z vyučovania domov. Medzi 12 obeťami nehody boli štyri maloleté deti. Zranilo sa 20 ľudí, z toho traja ťažko.

Viac o téme: domáca liečba, nemocnica, Nitra, prepustenie, stabilizovaný stav, tragická nehoda, zranení

Súvisiace články