Z eurofondov vytvorili škôlkarom dve stovky miest a s rekonštrukciou sa neprestáva

SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. je najväčší poskytovateľ komplexných informačných služieb na Slovensku. Je moderným informačným médiom založeným na báze nezávislej tlačovej agentúry.

NITRA – Mestá a obce Nitrianskeho kraja rozširujú z peňazí Európskej únie kapacity materských škôl. Spolu získali 7,9 milióna eur na 31 projektov. „K máju 2019 je ukončených 13 projektov, ktoré spolu vytvorili 201 nových miest pre deti v mestách a obciach Zlaté Moravce, Vráble, Palárikovo, Starý Tekov, Nové Sady, Tesárske Mlyňany, Machulince, Beladice, Močenok, Bátovce, Komjatice, Veľké Zálužie a Babindol,“ informovala agentúru SITA hovorkyňa predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja Oľga Prekopová. Ďalšie miesta v materských školách pribudnú v najbližšom čase.

 

Krajské mesto Nitra má v súčasnosti v tejto oblasti rozbehnuté dva projekty. Vo výstavbe je nová Materská škola Dobšinského v areáli bývalých kasární pod Zoborom. Hotová by mala byť v januári 2020. Mesto získalo na projekt vyše 916-tisíc eur z Integrovaného regionálneho operačného programu, náklady budú 2 177 090 eur bez DPH. Nová škôlka pomôže naplniť nepostačujúce kapacity v mestských predprimárnych zariadeniach. Bude v nej 144 miest v šiestich triedach.

Ďalšia materská škola vznikne úpravou nevyužitých priestorov Základnej školy Na Hôrke 30. Mesto získalo na tento účel nenávratný finančný príspevok 286-tisíc eur. Materská škola Na Hôrke 30 bude mať kapacitu 45 miest. Budú v nej dve triedy, pričom v jednej bude 24 detí a v druhej 21. Stavebné práce by sa mali začať po ukončení verejného obstarávania na dodávateľa, ktoré sa už koná.

Viac o téme: eurofondy, Integrovaný regionálny operačný program, kapacity, materské školy, mestá, Nitriansky kraj, obce, projekt, škôlka, triredy, výstavba

Súvisiace články