Komunálne voľby Voľby do VÚC Regióny Voľby 2022 Nitra

Vznikla nová strana. Predsedom Tímu Kraj Nitra sa stal Marek Hattas

Nitriansky primátor Marek Hattas sa stal predsedom novej strany Tím Kraj Nitra. ZDROJ: Glob.sk

LEVICE – V Leviciach sa v nedeľu 31. júla uskutočnil ustanovujúci snem strany Tím Kraj Nitra. Predsedom strany sa stal primátor Nitry Marek Hattas. Zakladajúci členovia zvolili okrem predsedu aj členov predsedníctva. Formálne bude Tím Kraj Nitra viesť predseda, riadiť ho však bude hlavne predsedníctvo, informovalo vedenie strany.

 

Ministerstvo vnútra zaregistrovalo Tím Kraj Nitra potom, ako mu prípravný výbor odovzdal koncom júna hárky s 11 842 vyzbieranými podpismi. Strana podľa vyjadrenia Hattasa nemá parlamentné ambície. “Predmetom jej záujmu sú lepšie mestá, obce a kvalitné spravovanie Nitrianskeho samosprávneho kraja. Tím Kraj Nitra vznikol ako odozva na neochotu niektorých parlamentných strán umožniť v komunálnych a župných voľbách uchádzať sa o hlasy voličov združeniam nezávislých kandidátov,” skonštatoval predseda strany.

Tím Kraj Nitra už skôr ohlásil viacerých kandidátov na primátorov, ktorí budú v jesenných komunálnych voľbách kandidovať pod hlavičkou strany alebo s jej podporou. Ide o súčasného primátora Nitry Mareka Hattasa, kandidátku na primátorku Levíc Petru Števkovú a kandidáta na post primátora Vrábeľ Viktora Németha. Na post predsedníčky Nitrianskeho samosprávneho kraja vyjadrila strana svoju podporu kandidátke KDH Martine Holečkovej.