Regióny Nitra

Výstavba stoviek nájomných bytov v Nitre sa má začať v prvej polovici budúceho roka

NITRA – Mesto Nitra finišuje s prípravou výstavby 220 nájomných bytov. Tie vyrastú na Tehelnej ulici v mestskej časti Čermáň. Ako informovala radnica, projekt už prešiel posudzovaním vplyvov na životné prostredie EIA a môže sa posunúť do ďalšej fázy.

Nové byty budú v ôsmich štvorpodlažných domoch s ustúpeným piatym podlažím. Súčasťou diela je aj technická infraštruktúra, všetky inžinierske siete, komunikácie vrátane verejného osvetlenia, parkovacích odstavných plôch a sadových úprav. Väčšina bytových jednotiek bude dvojizbových s priemernou podlahovou plochou 51,6 metra štvorcového. K dispozícii však budú aj jednoizbové a trojizbové byty. Predpokladaný termín začiatku výstavby je prvá polovica roku 2021.

„Ak chceme v Nitre udržať mladých, potrebujeme im zabezpečiť dostupné bývanie. Počet 220 bytov v jednom projekte je najväčšia porcia nájomných bytových jednotiek v histórii nášho mesta. Nitra však takýchto bytov potrebuje omnoho viac. Preto v našom snažení pokračujeme a hľadáme ďalšie možnosti a lokality,“ povedal primátor Marek Hattas.