Regióny Komunálne voľby Voľby do VÚC Voľby 2022 Nitra

Výsledky ankety v Nitrianskom kraji: Nitra bude mať úplne nového primátora! Svoj post by neobhájil ani súčasný župan

Ilustračná foto. Zdroj: TASR

NITRA – V stredu 19. 10. 2022 sme na našom spravodajskom webe zregionu.sk odštartovali anketu, v ktorej naši čitatelia hlasovali, koho by v nadchádzajúcich voľbách volili za primátora Nitry a župana Nitrianskeho samosprávneho kraja. Vaše hlasy ste mohli odovzdať svojmu favoritovi do včera večera. A výsledky? Nitra by podľa vás mala mať nového primátora, ale aj župana.

 

Tentokrát čitatelia svojimi hlasmi rozhodovali, koho by si želali vidieť na pozícii župana Nitrianskeho samosprávneho kraja. Z ankety vyplýva, že súčasný župan Milan Belica by svoj post neobhájil. V našej ankete, kde hlasovalo 115 ľudí, totiž získal 10,43% hlasov. Novou župankou Nitrianskeho samosprávneho kraja by podľa našej ankety bola Martina Holečková. Tá totiž získala 56,52% hlasov. Za ňou sa umiestnil Branislav Becík s 17,39% hlasov.

Nasledujú Artúr Bekmatov, ktorý oslovil 7, 83% hlasujúcich, Tibor Csenger s 3,48% hlasov, Lukáš Kyselica s 2,61%hlasov a Martin Kusenda s 1,74%hlasov.  Na chvoste skončili Renáta Kolenčíková, Peter Pukan, Milan Španír a Oliver Štaundner.

Koho by ste volili na post nitrianskeho župana? ZDROJ: zregionu.sk

Kto by sa stal novým primátorom Nitry?

V Nitre by podľa nášho prieskumu mal byť aj nový primátor. Súčasný primátor Marek Hattas totiž získal len 20,31% hlasov. Na jeho miesto by tak zasadol Štefan Štefek s 46,88% hlasov. Na druhom mieste skončil Igor Kršiak s 23,44% hlasov.

Na chvoste skončili Erik Blaško s 3,13% hlasov, Pavol Obertáš s 3,13% hlasov a Dalimír Solčanský s 3,13% hlasov. V ankete hlasovalo 64 ľudí.

Kto by sa stal novým primátorom Nitry? ZDROJ: zregionu.sk