Regióny Nitra

Výskyt chrípky v Nitre počas jarných prázdnin prudko klesol

Zdroj: Archív

NITRA – Počet ochorení na chrípku v Nitrianskom kraji počas jarných prázdnin poklesol o desiatky percent. Podľa údajov z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Nitre bolo v priebehu minulého týždňa hlásených 9623 akútnych respiračných ochorení.

 

Z tohto počtu šlo o chrípku a chrípke podobné ochorenia v 2311 prípadoch. “Predstavuje to pokles chrípky o 31,7 percenta oproti predchádzajúcemu kalendárnemu týždňu,” informoval RÚVZ.

Najviac chorých bolo v skupine nula až päťročných detí. Priebeh ochorení bol komplikovaný u 210 osôb. Z celkového počtu hlásených ochorení bolo 47,1 percenta zápalov prínosových dutín, 20 percent zápalov pľúc a 32,9 percenta zápalov stredného ucha. Ochorenia hlásilo 72 percent praktických lekárov pre deti a dorast a 70 percent lekárov pre dospelých.

RÚVZ v Nitre zároveň informoval, že aj naďalej trvá zákaz návštev vo fakultných nemocniciach v Nitre, v Nových Zámkoch aj v Špecializovanej nemocnici Nitra-Zobor a v Nemocnici Svet zdravia Topoľčany. “Bolo hlásené ochorenie na SARI v okrese Nitra u 26-ročnej ženy, ktoré sa skončilo 1. marca úmrtím,” konštatoval RÚVZ v Nitre.