Regióny Nitra Vráble

Vráble vybudujú osvetlenie najfrekventovanejších priechodov v centre

Ilustračná fotografia, Zdroj: pixabay.com

VRÁBLE – Mesto Vráble osvetlí existujúce priechody pre chodcov v centrálnej časti mesta. Na realizáciu osvetlenia získalo dotáciu z Ministerstva vnútra SR na podporu zlepšenia dopravno-bezpečnostnej situácie v sume 20.879 eur na kapitálové výdavky. Poslanci mestského zastupiteľstva schválili zabezpečenie spolufinancovania z vlastných prostriedkov vo výške najmenej päť percent z celkových výdavkov.

Hlavným cieľom projektu je podľa projektovej manažérky mestského úradu Diany Kubíčkovej zlepšiť dopravno-bezpečnostnú situáciu v centre. Vedenie mesta očakáva od projektu rýchly a bezprostredný efekt smerujúci k zníženiu dopravnej nehodovosti realizovaním samostatného osvetlenia plochy vodorovného značenia už existujúcich štyroch priechodov pre chodcov.

Nachádzajú sa na úseku cesty prvej triedy I/51 s najväčšou frekvenciou chodcov. Cesta je spojnicou medzi krajským mestom Nitra a okresným mestom Levice. „Napriek tomu, že v súčasnosti sú vybrané priechody vyznačené, osvetlené sú len v rámci pouličného verejného osvetlenia, čo je nedostatočné,“ tvrdia zástupcovia mesta.