Regióny Nitra Vráble

Vo Vrábľoch postavia domov pre seniorov. Ponúkne hneď niekoľko služieb

Ilustračný obrázok. Zdroj pixabay.com

VRÁBLE – Súkromný investor pripravuje vo Vrábľoch výstavbu nového zariadenia sociálnych služieb Žitava. Jeho kapacita bude približne 80 klientov. Zariadenie Žitava sa zameria na viaceré sociálne a pobytové služby pre seniorov. Súčasťou má byť aj špecializované zariadenie určené pre ľudí, ktorí trpia demenciou či Alzheimerovou chorobou.

 

Mestské zastupiteľstvo ešte v apríli zámer výstavby schválilo. Nové zariadenie más stáť v mestskej časti Dyčka. „Investor si bol osobne pozrieť lokalitu vhodnú na výstavbu zariadenia. Rozloha pozemku, ktorý je v majetku mesta, predstavuje 3,1 hektára,“ uviedla radnica.

Poslanci budú na svojom májovom rokovaní, rozhodovať o priamom predaji parcely investorovi za vopred dohodnutých podmienok. „Po schválení predaja pozemku môže investor začať s intenzívnou prípravou dokumentácie k územnému rozhodnutiu, k stavebnému konaniu, s prípravou realizačných projektov a ďalších potrebných dokumentov, aby bolo koncom roka 2021 k dispozícii právoplatné stavebné konanie,“ informoval magistrát.