Regióny Nitra Šaľa Zlaté Moravce

Vo viacerých okresoch Nitrianskeho kraja sú zakázané verejné omše

Ilustračná foto. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

NITRA – Vo viacerých okresoch Nitrianskeho kraja sú od utorka zakázané verejné bohoslužby. Na základe vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva sa omše nemôžu konať v okresoch Nitra, Zlaté Moravce a Šaľa. V rámci Nitrianskej diecézy budú veriaci bez verejných omší aj v okresoch Trenčín a Bánovce nad Bebravou.

 

Ako informovalo nitrianske biskupstvo, na základe nových opatrení sa zakazuje výkon bohoslužieb za účasti verejnosti, spovedanie v kostoloch a individuálne návštevy kostolov. „Bohoslužby môžu byť vykonávané iba za účasti celebranta s nevyhnutnou asistenciou za účelom zabezpečenia online vysielania. Kňazi budú aj naďalej celebrovať sväté omše, aj keď bez účasti verejnosti, podľa zapísaných úmyslov veriacich, ku ktorým sa je možné duchovne pripojiť, alebo ich sledovať prostredníctvom online prenosov,“ uviedol biskupský úrad.

Biskupstvo zároveň pripomenulo, že pre ostatné dekanáty a farnosti patriace do okresov Levice, Nové Zámky a Topoľčany platia zatiaľ doterajšie pravidlá. Podľa nich sa počet účastníkov na verejných bohoslužbách znižuje na 25 percent kapacity miest na sedenie v chrámoch.