Regióny Nitra Top

VIDEO Zábery, z ktorých tuhne krv! Muž sa rútil po diaľnici v protismere

Zdroj: FB / Polícia SR

NITRA – Chcel sa ochrániť pred koronavírusom, no takmer spôsobil tragédiu. 67-ročný muž sa vybral na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 do Nitry autom. Pri vchádzaní na diaľnicu sa však dopustil fatálnej chyby, ktorá len zázrakom skončila bez ujmy na zdraví či životoch. 

 

Z videa, ktoré zverejnila polícia na sociálnej sieti vidieť, ako muž vchádza na diaľnicu v štandardnom pripájacom pruhu,  v momente, keď sa mal zaradiť a pokračovať ďalej v jazde však na prekvapenie všetkých zvrtol auto do protismeru. “Keď na rýchlostnú cestu R1 pri Nitre vyšlo osobné auto riadené 67-ročným vodičom nikto z okoloidúcich ani len netušil, aká dráma sa bude odohrávať o chvíľu. Vodič zrejme zbadal, že nie je v dobrom smere a namiesto toho, aby z cesty zišiel na najbližšom výjazde, zastavil v pripájacom jazdnom pruhu a po chvíľke prudko otočil vozidlo do protismeru,” uviedla polícia.

V rýchlom ľavom jazdnom pruhu prešiel muž asi 2 kilometre, keď znovu zazmätkoval a otočil sa, tentoraz do správneho smeru, pričom obmedzil a ohrozil vodičov prichádzajúcich po R1.

“Keď muža zastavila hliadka diaľničného oddelenia tvrdil, že ide na očkovanie a potrebuje sa dostať do nemocnice v Nitre,” doplnila polícia. Z diaľnice až do nemocnice, tak prešiel už v ich doprovode. “Jeho nezodpovedné konanie ho však vyjde draho a pravdepodobne ho to bude stáť vodičák. To je však už vecou našich kolegov, ktorí budú vec riešiť v správnom konaní,” dodali.