Regióny Nitra Topoľčany Top

VIDEO Smrteľná nehoda motorkára! PREHOVORIL očitý svedok: Bundu sme mu museli ROZTRHAŤ

ZDROJ: FB-Polícia Slovenskej republiky

NEMČICE – Hrôzostrašné video desivej nehody motorkára, pri ktorej zahynul 75-ročný muž, zasiahlo celé Slovensko. Podľa predbežných zistení 75-ročný motorkár nedal prednosť 20-ročnému vodičovi motocyklu Honda v dôsledku čoho do neho narazil a vyletel z motorky na zem. Brutálnu zrážku, žiaľ, neprežil. Prečo muž nespomalil, ale preletel križovatkou, ostáva nateraz záhadou. Očitý svedok nehody opísal, čo sa dialo pár sekúnd pred nehodou. 

 

Vážna dopravná nehoda, pri ktorej vyhasol život 75-ročné muža, sa stala v nedeľu 7.5. 2022 na križovatke v obci Nemčice v topoľčianskom okrese. Podľa doterajších zistení 75-ročný vodič motocykla BMW nedal prednosť len 20-ročnému vodičovi motocyklu Honda a doslova preletel križovatkou. Mladý motorkár však nestihol zareagovať v dôsledku čoho do neho vodič na motocykli BMW narazil a obaja vyleteli zo svojich motoriek.


VIDEO BRUTÁLNEJ zrážky dvoch MOTORKÁROV: Po fatálnej chybe jeden z nich ZOMREL!


Po náraze ostal starší muž nehybne ležať na zemi. Na miesto okamžite dorazila záchranka. Vodiča sa pokúšali oživiť. S vážnymi zraneniami bol napokon prevezený vrtuľníkom do Fakultnej nemocnice v Nitre, odkiaľ však prišla smutná správa, že zraneniam podľahol. “Policajti 20- ročného motorkára podrobili dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom. U nebohého bola odobratá krv na prípadné zistenie prítomnosti alkoholu alebo inej návykovej látky. Okolnosti, miera zavinenia a príčina dopravnej nehody sú predmetom vyšetrovania topoľčianskej dopravnej polície,” poznamenali muži zákona na sociálnej sieti.

Čo presne sa dialo pred nehodou?

Nám sa podarilo zistiť, čo presne sa dialo pred tragédiou. Podľa slov očitého svedka, nehodu nemusela spôsobiť nepozornosť. “Bol som pritom. Videl som to na vlastné oči. Myslím si, že ten starší pán bol mimo už pred križovatkou. Buď mu zostalo zle alebo dostal infarkt alebo mŕtvicu. Do tej križovatky je dobre vidieť, či ide niečo oproti. Je tam aj veľká tabuľa, blikajúca ešte aj reflexná – daj prednosť v jazde. Aj na zemi je značenie vodorovne,” poznamenal Patrik.

Len 20-ročný vodič motocyklu Honda pritom podľa neho nenarazil do muža, ale do kufru motorky. “Keď si zastavíte to video a pretáčate, tak si všimnete, že ten mladý motorkár trafil kufor, nie jeho, ako by sa mohlo zdať na prvý pohľad,” dodal svedok nehody, ktorý bol pri motorkárovi ihneď, ako sa nehoda stala. Okamžite sa pokúsil 75-ročnému vodičovi pomôcť a oživiť ho, avšak,  bez úspechu. “Odopol som mu helmu, lebo to mal utiahnuté tak, že by ho to dusilo. Bunda nešla rozopnúť. Museli sme ju nožnicami načať a roztrhli sme ju. Myslím si, že tam už nebolo pomoci. Robili sme tam všetci, čo sa dalo,” opísal mrazivé chvíle očitý svedok Patrik.