VIDEO HRÔZA NA BENZÍNKE Zlodej auta ŤAHAL šoféra desiatky metrov za sebou! DOLÁMAL mu kosti: Desivé DETAILY vyčíňania

DIAKOVCE – Na čerpacej stanici v obci Diakovce neďaleko Šale sa odohrala dráma. 26-ročný recidivista sa tu pokúsil ukradnúť naštartované auto. Majiteľovi pri pokuse o krádež spôsobil vážne zranenia. 

Odohralo sa to v nedeľu (16.6.) ráno o 5.20 hod. na benzínovej pumpe v Diakovciach, kde zastavil vodič. „Vozidlo nechal naštartované, nezabezpečil ho a vošiel do predajne. Situáciu využil páchateľ, ktorý nasadol do vozidla a chcel s vozidlom odísť,“ uviedla obecná polícia Diakovce na sociálnej sieti.

Ako priblížila, majiteľ vozidla tomu chcel zabrániť a otvoril dvere, ale páchateľ zaradil rýchlosť. „S vozidlom sa pohol a majiteľa vozidla ťahal desiatky metrov za sebou. Poškodeného previezli do nemocnice kde mu zistili viacpočetné zranenia,“ uviedla polícia. Majiteľ utrpel ťažké zranenia, má dolámané kosti, aj bedrový kĺb, páchateľ ho totiž autom pritlačil k múru plota rodinného domu a ušiel.

Po nahlásení prípadu obecná polícia do dvoch hodín vozidlo našla zapadnuté v poli, stihol pritom zablatiť aj celý interiér. „Nakoľko v obci sa nachádza viac než 30 bezpečnostných kamier, páchateľovu celú šialenú jazdu sme zadokumentovali,“ dodala obecná polícia.

Len nedávno sa vrátil z basy

Ako sa ukázalo, páchateľ, 26-ročný Diakovčan Kristián je policajtom dôverne známy, uvádza TV JOJ. Len nedávno sa vrátil z basy, kradnutie áut je jeho špecializácia. „26-ročnému mužovi bolo vznesené obvinenie pre prečin neoprávneného užívania cudzieho motorového vozidla, v súbehu s prečinom ublíženie na zdraví, a v súbehu s prečinom marenie výkonu úradného rozhodnutia,“ informovala krajská policajná hovorkyňa v Nitre Viktória Borloková.

 

Viac o téme: benzínová pumpa, Diakovce, krádež, útok, zlodej

Súvisiace články