Regióny Nitra

VEĽKÁ NOVINKA V Leviciach osadia 24 pitných fontán

Ilustračné. Spustenie fontány Družba. Zdroj: Ján Zemiar

LEVICE – Na verejnom priestranstve v areáli Základnej školy v Leviciach na Saratovskej ulici pribudla nová pitná fontána. Je bezdotyková, moderného dizajnu, s jednoduchým ovládaním. Má zásobník na doplňovanie fliaš vodou. Mestu Levice ju darovala Západoslovenská vodárenská spoločnosť (ZsVS), a. s., so sídlom v Nitre, informoval o tom primátor Levíc Ján Krtík. Celkové investičné náklady na jej realizáciu predstavujú 7550 eur.

 

Pitná fontána v Leviciach je jednou z celkovo 24 exteriérových pitných fontán, ktoré sa ZsVS rozhodla nainštalovať v regiónoch, kde pôsobí. Hlavnou myšlienkou bolo zabezpečiť ľahkú dostupnosť pitnej vody pre všetkých obyvateľov aj mimo svojho domu.

ZsVS zásobuje pitnou vodou takmer 800.000 obyvateľov v obciach a mestách západného Slovenska. Verejné vodovody sú spravované šiestimi odštepnými závodmi spoločnosti celkovo v 11 okresoch. Voda sa obyvateľom distribuuje prostredníctvom vodovodnej siete v celkovej dĺžke 5866 kilometrov a odoberá sa zo 128 vodárenských zdrojov, pričom najviac vody sa každoročne vyrobí vo veľkokapacitných vodárenských zdrojoch v Jelke, Gabčíkove a Timoradzi a v piatich prameňoch v oblasti Bánoviec nad Bebravou.