Regióny Nitra

Veľká akcia! Dobrovoľníci budú zachraňovať pamiatky aj likvidovať skládky

Ilustračná fotografia, Zdroj: TASR / Henrich Mišovič

NITRA – Stovky dobrovoľníkov v Nitrianskom kraji budú 11. júna pomáhať pri záchrane historických pamiatok a skrášľovaní verejných priestranstiev. Podujatie s názvom Naše Mesto organizuje Nadácia Pontis tento rok aj v Nitre a v Nových Zámkoch.

 

V oboch mestách sa do rôznych aktivít zapojí približne 250 dobrovoľníkov. „Pomoci sa v Nitre dočkajú hlavne pamiatky. Dobrovoľníci budú skrášľovať okolie zakonzervovaných ruín najstaršieho benediktínskeho kláštora v juhovýchodnej Európe. Na Zoborskom kláštore bude ich úlohou hrabať lístie, odstraňovať konáre či prevážať rôzny materiál. Na hrade Hrušov zase pomôžu pri triedení drobných archeologických nálezov a odvoze sutín z výskumu,“ uviedol výkonný riaditeľ Nadácie Pontis Michal Kišša.

Dobrovoľníci, ktorí sa do podujatia zapoja v Nových Zámkoch, budú zasa maľovať plot a rekonštruovať sedenia na amfiteátri. Pomáhať budú aj pri odstraňovaní čiernych skládok v meste. Podujatie Naše Mesto ponúkne dobrovoľníkom viac ako 320 aktivít po celom Slovensku. Budú pomáhať aj pri oprave detských ihrísk, sadení stromov, čistení prírody od odpadkov a pri ďalších aktivitách zameraných na spríjemnenie života v mestách.