Regióny Nitra Šaľa

V Šali pribudli nové wifi zóny s bezplatným internetom

Ilustračná foto. Zdroj: pixabay.com

ŠAĽA – Na verejných priestranstvách v Šali pribudli nové zóny s bezplatným pripojením na internet. Vysokorýchlostný internet môže verejnosť využívať aj na najfrekventovanejších zastávkach počas čakania na autobus.

 

Celkovo boli v poslednom období nainštalované v meste tri interné a deväť externých prístupových bodov na bezplatný internet. „Stalo sa tak vďaka iniciatíve WiFi4EU. Mesto na tento projekt získalo grant vo forme poukazu vo výške 15-tisíc eur financovaného Európskou komisiou. Ten bol určený na podporu inštalácie wifi hotspotov v centrách verejného života v Šali,“ uviedla hovorkyňa mesta Dajana Hanesová.

Prístupové body na bezplatný internet nájdu obyvatelia a návštevníci mesta napríklad v parku medzi Vlčanskou a Dolnou ulicou, na viacerých autobusových zastávkach, pri mestskej športovej hale, pri základnej umeleckej škole a na ďalších frekventovaných miestach. „Spôsob prihlásenia sa je veľmi jednoduchý. Po prvom napojení sa užívateľ pri zmene lokality automaticky pripojí aj do nasledujúcej wifi zóny. Funguje to jednoducho a prakticky,“ dodala Hanesová.