Regióny Nitra Levice Nové Zámky

V Nitrianskom kraji vzniknú dve nové očkovacie centrá. Denne zaočkujú tisíce ľudí

Ilustračná fotografia, Zdroj: TASR / Henrich Mišovič

NITRA – V Nitrianskom kraji vzniknú dve nové veľkokapacitné očkovacie centrá. Ich zriadenie v Nových Zámkoch a Leviciach schválili v pondelok poslanci Nitrianskeho samosprávneho kraja. Svoju činnosť by mali začať v priebehu mája, v prevádzke budú počas víkendov. Presný termín otvorenia veľkokapacitných očkovacích centier bude závisieť od dostupnosti vakcín. V jeden deň by sa mohlo v každom z centier očkovať 700 až 1000 ľudí. Zriadením týchto a nasledujúcich centier chce nitrianska župa prispieť k zníženiu počtu ochorení COVID-19, skonštatovali krajskí poslanci.

 

Očkovacie centrá v Nových Zámkoch bude zriadené v Cisársko-kráľovskej jazdiarni vo vlastníctve mesta Nové Zámky, ktoré poskytne tieto priestory za symbolické nájomné. Poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v tomto očkovacom centre bude štátna príspevková organizácia Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky. Mesto Nové Zámky sa zaviazalo, že zabezpečí personálne kapacity administratívnych pracovníkov veľkokapacitného očkovacieho centra v Nových Zámkoch. Odhadovaný náklad na zriadenie a prevádzku centra je 290 000 eur. „Ponuku na zriadenie centra sme zaslali kraju už v polovici marca. Našu iniciatívu podporili aj primátori Komárna, Šurian, Kolárova a starostovia obcí nášho okresu,“ skonštatoval primátor Nových Zámkov Otokar Klein.

Veľkokapacitné očkovacie centrum Levice bude zriadené v priestoroch nemocnice v Leviciach na základe zmluvy medzi nitrianskou župo a Nemocnicou Agel Levice. Odhadovaný náklad na zariadenie a prevádzku centra je 290 000 eur.  Nitriansky samosprávny kraj už prevádzkuje veľkokapacitné centrá v Nitre, Šali a Štúrove. Počas posledného víkendu v nich zaočkovali 5490 ľudí. Počet ľudí zaočkovaných vo VOC v Nitrianskom kraji tak presiahol hranicu 20 000 ľudí.