Spoločnosť Regióny Domáce Nitra

V nitrianskej nemocnici preverujú vážne podozrenie na koronavírus

Zdroj: TASR / Ján Krošlák

NITRA (Petra Hollá/TASR) – Po pacientke z Číny majú v Nitre ďalšie podozrenie na koronavírus. V noci v miestnej nemocnici mali hospitalizovať mladého muža, ktorý má mať vysoké teploty a respiračné problémy po tom, ako sa vrátil z Thajska. Výsledky testov by mali byť známe dnes popoludní. Informuje o tom portál My Nitra

 

Podľa portálu mal Regionálny úrad verejného zdravotníctva kontaktovať osoby, ktoré sú s pacientom v blízkom kontakte. Samotná nemocnica mala pacienta hospitalizovať na infekčnej klinike, kde je v karanténne v samostatnom boxe. Personál, ktorý sa o neho stará, musí nosiť špeciálne rúška s respirátorom, ochranný odev a priestory, v ktorých sa pacient pohyboval, museli vydezinfikovať. Podľa slov hovorkyne nemocnice Tatiany Timkovej ide o slovenského občana, ktorý sa vrátil z trojtýždňového pobytu v Thajsku.

„Venuje sa mu vyčlenený personál, pričom sú zabezpečené všetky opatrenia na ochranu zdravotníckeho personálu a ostatných pacientov. Ráno o piatej hodine ráno bola pacientova vzorka odoslaná na Úrad verejného zdravotníctva do Bratislavy, pacient je v stabilizovanom stave,“ dodala Timková.

Nedávno nemocnica hospitalizovala čínsku pacientu, u ktorej rovnako pretrvávalo podozrenie na koronavírus. To sa ale napokon nepotvrdilo. „Momentálne nič nebráni tomu, aby bola pacientka prepustená do domáceho liečenia,“ doplnila. Pacientka s podozrením na koronavírus pricestovala na Slovensko z Číny 10. januára a 6. februára vyhľadala lekára. V stredu 12. februára ju priviezli do nitrianskej fakultnej nemocnice. „Pacientka nepreukazovala klinické ani epidemiologické príznaky ochorenia na koronavírus,“ uviedla ešte v stredu Timková.

Správu aktualizujeme