V Nitre vybudujú nový skatepark za niekoľko stoviek tisíc eur

NITRA – Na nitrianskom sídlisku Chrenová má v budúcnosti vyrásť nový skatepark. Mesto ho chce vybudovať na zelenej ploche medzi Nábrežím mládeže a riekou Nitra.

 

Svoje architektonické návrhy prezentovali tri ateliéry v rámci súťaže, ktorú radnica zorganizovala v spolupráci s Asociáciou skateboardingu. „Vyhral návrh ateliéru unicorn/unicorn z Českej republiky, ktorý sa špecializuje na návrhy skateparkov a verejných priestranstiev. Som rád, že nám v meste vznikne ďalší priestor pre trávenie voľného času mladých ľudí,“ povedal primátor Nitry Marek Hattas.

Park s neformálnym športoviskom má slúžiť ako multifunkčné ihrisko, ktoré ponúkne priestor nielen pre šport, ale aj zábavu, kultúru a relax. Na severnej strane ho bude tvoriť skatepark, v jeho južnej zóne má stáť objekt správy s kaviarňou, hracie plochy aj vyhliadkové miesto. Architektonický návrh počíta aj s umiestnením lavičiek, odpadkových košov a verejného osvetlenia, ktoré zabezpečí využívanie areálu aj v neskorších hodinách.

Projekt pracuje s existujúcou zeleňou a počíta aj s využitím vyťaženej zeminy, ktorá bude znovu použitá na zakrytie objektu správy areálu do terénnej vlny. Mesto na výstavbu nového skateparku vyčlenilo 210 tisíc eur, predpokladané náklady na stavbu však bude možné presnejšie vyčísliť až po vypracovaní projektovej dokumentácie. „Ďalším krokom bude žiadosť o stavebné povolenie. Súbežne s tým sa bude rozhodovať o tom, či sa bude Skatepark Chrenová financovať z vlastných mestských zdrojov, alebo budeme žiadať o podporu z fondov Európskej únie, prípadne z Fondu na podporu športu,“ uviedla radnica.

Viac o téme: mládež, Nitra, pohyb, radnica, skatepark, verejnosť, verejný priestor

Súvisiace články