Regióny Nitra Komárno

V nemocnici v Komárne častejšie pribúdajú mladší pacienti s ochorením COVID-19

Zdroj: TASR / AP

KORMÁNO – V Nemocnici Agel Komárno stále častejšie pribúdajú mladší pacienti s ťažkým priebehom ochorenia COVID-19. Ako potvrdil riaditeľ nemocnice Miroslav Jaška, zdravotníkom sa zatiaľ darí týchto pacientov úspešne liečiť a nemocnica dosahuje v tomto smere pozitívne výsledky. „Aktuálne poskytujeme zdravotnú starostlivosť 42 pacientom s novým koronavírusom. Z nich 35 je umiestnených na bežných lôžkach, piati sú napojení na umelú pľúcnu ventiláciu a dvaja na neinvazívnu ventiláciu,” uviedol Jaška.

 

Zdravotníci v Komárne zaočkovali proti novému koronavírusu vyše 9000 ľudí a vakcinácia je aj naďalej prioritou nemocnice. „Máme prepracovaný systém prípravy a kontroly vakcín v spolupráci s našou nemocničnou lekárňou, fungujú nám viaceré vakcinačné tímy vrátane výjazdového do zariadení domovov sociálnych služieb,“ skonštatoval riaditeľ nemocnice. Nikto z očkovaných zatiaľ podľa jeho slov nemal závažnú reakciu.

V nemocnici aj naďalej funguje mobilné odberové miesto. Za minulý týždeň vykonali 367 PCR testov, z nich 105 bolo pozitívnych a 1665 antigénových testov s pozitivitou v 32 prípadoch. Okrem bezplatného antigénového testovania je pre samoplatcov stále dostupný aj nový druh antigénového testu šetrnejšou metódou výteru z prednej časti nosa alebo PCR test zo slín, kde pri pozitívnom výsledku testovaný dostane aj informáciu, či má britskú mutáciu koronavírusu.