Regióny Nitra Top

V levickej nemocnici je čoraz menej zamestnancov pozitívne testovaných na COVID-19

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / AP

LEVICE – Pandemická situácia v Nemocnici Agel Levice sa mierne zlepšila, potvrdil riaditeľ nemocnice Ján Belanský. Zlepšenie zaznamenala nemocnica najmä v počte zamestnancov pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. „Mimo výkonu práce máme 47 zamestnancov, čo je oproti minulému týždňu pokles o 20, takže v tomto smere sa situácia výrazne zlepšila,“ skonštatoval Belanský.

 

Naopak, mierne narástol počet hospitalizovaných pacientov s novým koronavírusom, čo však nemocnica zvláda. „Aktuálne poskytujeme zdravotnú starostlivosť 49 pacientom s novým koronavírusom. Ďalších šesť pacientov si vyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu,“ zhodnotil Belanský.

V levickej nemocnici zaočkovali prvou dávkou vakcíny už 500 zamestnancov, 440 zamestnancov absolvovalo aj vakcináciu druhou očkovacou dávkou. V nemocnici stále platia prísne protiepidemiologické opatrenia a zákaz návštev, vykonávajú sa len akútne operácie.

Nemocnica naďalej poskytuje možnosť dať sa otestovať v mobilnom odberovom mieste bezplatným antigénovým testom alebo PCR testom na základe vopred objednaného termínu a svoju ponuku rozšírila aj o možnosť dať sa otestovať na protilátky proti novému koronavírusu.