Regióny Nitra Levice

V Leviciach by mala vzniknúť nová ZUŠ: Bude zameraná na tento druh umenia

Ilustračné foto Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

LEVICE – V Leviciach by mala vzniknúť nová základná umelecká škola (ZUŠ). O jej zriadenie požiadal Tanečno-športový klub RITMO. Mesto už vydalo súhlasné stanovisko na jej zaradenie do siete škôl a školských zariadení.

Ako sa konštatuje v materiáli, ktorý schválili mestskí poslanci na svojom decembrovom rokovaní, súkromná ZUŠ bude mať tanečný odbor. “Predpokladaný termín začatia činnosti školy bude 1. september 2024. Dôvodom zriadenia jednoodborovej ZUŠ je poskytovanie vzdelávania v tanečnom odbore podľa štátneho vzdelávacieho programu. Aktuálne sa 160 tanečníkov rozvíja v predmetoch klasického tanca a moderného tanca a jeho technikách,” uviedla radnica.

Nová ZUŠ má poskytovať vzdelávanie v umeleckej tanečnej tvorbe v dvoch líniách. “Prvou je príprava na štúdium v učebných a študijných odboroch na stredných školách a konzervatóriách, v odbornej príprave na vysokoškolské štúdium umeleckého a umelecko-pedagogického zamerania. Druhou je príprava amatérskych umelcov, ktorí sú schopní tvoriť, interpretovať a prijímať umenie,” doplnil mestský úrad.