Regióny Nitra

Turisti môžu spoznať Nitru prostredníctvom zážitkových prehliadok

Zdroj: Archív

NITRA – Zážitkové spoznávanie Nitry ponúknu turistom počas víkendu profesionálni sprievodcovia i miestni nadšenci. V sobotu 6. júna pripravili tri prehliadky, vďaka ktorým môžu záujemcovia spoznať rôzne podoby mesta pod Zoborom.

 

Dopoludnia sa začne cykloprehliadka s názvom Perly modernej architektúry Nitry. „Stretnutie je o 10. hodine pred Turistickým informačným centrom (TIC) Nitra. Účastníci na bicykloch spoznajú pamiatky architektúry 20. storočia. Dozvedia sa zaujímavosti o dejinách časti Číneš, sídlisku Chrenová, či architektúre Slovenskej poľnohospodárskej univerzity,“ informovala Nitrianska organizácia cestovného ruchu (NOCR).

Popoludní privíta turistov pred Župným domom osemročný sprievodca Leo, ktorý im predstaví hrad i mestský park. „Ukáže účastníkom rôzne zaujímavosti, ktoré si návštevníci a obyvatelia Nitry možno nikdy nevšimli, pretože sú priveľkí,“ pripomínajú organizátori. Posledná zážitková prechádzka Nitrou sa začne o 16. hodine pred TIC. Pôjde o vychádzku po uliciach mesta, ktorá ukáže farebnú krásu dekoračných kameňov použitých na vonkajšie obklady budov a dlažbu. „Turisti sa dozvedia zaujímavosti o ich zložení, vlastnostiach, pôvode a vzácnosti, ale aj zmenách, ktoré sú spôsobené vonkajšími vplyvmi,“ oznámilo NOCR.